רוברט

אזרחות: ישראל / ארה”ב / בוסניה / סרביה

גיל: 32

גובה: 2.17

עמדה: סנטר

קריירה:

לא הרבה שחקנים ישראלים זכו לעבור קריירת כדורסל ענפה ומגוונת כמו זו של רוברט, שהצטרף אלינו מספר שבועות לאחר שעונת המשחקים יצאה לדרך. ברזומה של רוברט עבר עשיר בקבוצות בכירות בכדורסל הישראלי, באירופה, ביורוליג, ואפילו בליגת המשנה בארץ.

רוברט נולד בסראייבו, עלה ארצה בגיל 6, ולאחר מכן העתיק את מקום מגוריו יחד עם משפחתו לקליפורניה. הוא הצטיין בתיכונים, בחר שלא ללכת לשחק במכללות מעבר לים, והחל את דרכו המקצוענית בגיל 18 בראסינג פריז. אחרי שנתיים בליגה הראשונה בצרפת חזר לארץ והצטרף לנבחרת העתודה, אך נעדר ממשחקי אליפות אירופה בשל פציעה.

בהמשך הקיץ חתם על חוזה ארוך טווח במכבי תל אביב, הושאל לגליל עליון אך לא התבלט בליגה, ובעונת 2007/08 חזר לאירופה והוביל את בוראץ’ נקטר מהליגה הראשונה בבוסניה עם עם 16.4 נקודות בממוצע למשחק. כבר בעונה שלאחר מכן חזר ארצה, שיחק בנהריה, המשיך בנתניה, עימה הגיע לחצי גמר הפיינל פור, והעמיד ממוצעים של 5 נקודות בממוצע למשחק. בין לבין שיחק במדי הנבחרת האולימפית של ישראל וזומן לשחק בנבחרת הבוגרת.

תחנתו הבאה של רוברט בארץ הייתה מכבי חיפה, במדיה שיחק בעונת 2010/11, שיפר את ממוצעיו בליגה ושדרג אותם במפעל היורוצ’אלנג’ האירופאי שם קלע 9.7 נקודות והוריד 5.3 ריבאונדים בממוצע למשחק. מכאן שוב יצא למסע באירופה, שהחל באולימפיה ליובליאנה הסלובנית ששיחקה ביורוליג ובליגה האדריאטית, במדיה העמיד ממוצעים של 8.1 נקודות ו- 5.3 ריבאונדים, והמשיך בגידיניה הפולנית ובפאמוקלה הטורקית.

בעונת 2014/15 חזר ארצה והצטרף שוב לעירוני נהריה, במדיה הפך לאחד הישראלים המובילים בליגת העל. רוברט קלע 13.3 נקודות, הוסיף 8.7 ריבאונדים ונבחר לשחקן המשתפר של העונה בליגה. משם המשיך להפועל תל אביב, עבר להפועל אילת, ובעונת המשחקים שעברה בחר לרדת לליגת המשנה ושיחק במדי מכבי קריית גת, אותה הוביל לגמר הפלייאוף עם ממוצעים של 18.9 נקודות ו- 12.3 ריבאונדים בממוצע למשחק.

את עונת המשחקים הנוכחית פתח בקבוצת לה-פורטל מהליגה הראשונה בצרפת, אך שוחרר לאחר מספר שבועות והצטרף למועדון.