גאקים

אזרחות: ארה”ב

גיל: 35

גובה: 2.04

עמדה: פ.פורוורד / סנטר

קריירה:

קריירת כדורסל הענפה של ג’אקים לא כללה ארצות רבות או תחנות רבות, אולם זו הייתה הגדולה שלה. ג’אקים שיחק במשך ארבע שנים באוניברסיטת אדינבורו לפני שעזב את היבשת ועבר לאירופה. את הקריירה המקצוענית שלו החל במדי באריירנשה מפורטוגול, ממנה דילג לספרד.

הליגה הספרדית בכלל, וקבוצתו של דונלדסון – קנריאס בפרט, היו לביתו השני לאורך שנים ארוכות. ג’אקים הצטרף לקנריאס בעונת 2006/07 כשעוד שיחקה בליגה השלישית, הוביל אותה לליגת המשנה אחרי שנתיים עם 12 נקודות ו- 10 ריבאונדים בממוצע למשחק, שיחק במדיה שנתיים נוספות בליגת המשנה שם סיים כסגן מלך הסלים ומלך הריבאונדים בעונתו השנייה עם 17.7 נקודות ו- 11 ריבאונדים, ולאחר מכן עבר למנורקה מהליגה הראשונה.

במדי מנורקה בעונת 2010/11 העביר עונה סולידית במרכז הטבלה עם 10.5 נקודות בממוצע למשחק, אולם בעונה שלאחר מכן חזר לקנריאס בליגת המשנה וסחב אותה על גבו לליגה הראשונה עם 14.1 נקודות ו- 8.8 ריבאונדים בממוצע למשחק. הוא נשאר במדי קנריאס לעונה נוספת בליגת המשנה בטרם עבר לתחנתו הבאה. בשלוש העונות בהן שיחק בליגת המשנה בספרד נבחר לשחקן המצטיין בליגה בתום העונה.

תחנתו הבאה של דונלדסון הייתה בני הרצליה, במדיה שיחק בעונת 2013/14 והעמיד ממוצעים של 10.6 נקודות ו- 8.4 ריבאונדים בממוצע למשחק. לאחר עונה אחת בלבד בישראל עבר ללה-פורטל מהליגה השנייה בצרפת, וגם אותה הוביל לליגה הראשונה אחרי שנתיים, עם ממוצעים של 13 נקודות ו- 10 כדורים חוזרים למשחק. דונלדסון בילה שנתיים נוספות בלה-פורטל בליגה הראשונה בצרפת ושמר על ממוצעים דומים. אחרי ארבע עונות בצרפת בחר לשוב לישראל והצטרף אלינו.