אלטשולר שחם

אור לאומי מצטרף

16/07/2021  | חדשות

הגארד אור לאומי, ששיחק בעונה האחרונה במדי עירוני נהריה, מצטרף למועדון וילבש אדום בשנתיים הקרובות. המנכ"ל תומר ירון: "מאמינים שיחד נגיע לפסגות הגבוהות ביותר"

הגארד אור לאומי (24, 1.93) ששיחק אשתקד במדי עירוני נהריה - יורד דרומה ומצטרף לקבוצה. לאומי ילבש אדום בשנתיים הקרובות, כשבאר שבע תהיה תחנתו הרביעית בליגת העל.  תומר ירון, מנכ"ל המועדון: "אנחנו שמחים על הצטרפותו של אור למשפחת הפועל 'אלטשולר שחם' באר שבע ומאמינים שיחד נגיע לפסגות הגבוהות ביותר".

לאומי גדל במחלקת הנוער של מכבי ת"א, שיחק בתיכון בלאס וגאס והחל את דרכו בבוגרים של הצהובים, כאשר במקביל שיחק גם בעירוני ר"ג מהליגה הלאומית במסגרת חוק הכרטיס הכפול. עונה לאחר מכן הוא עבר לאליצור אשקלון, משם חזר שוב לעירוני ר"ג ובקיץ 2016 הצטרף לבני הרצליה, בה שיחק ארבע שנים ברציפות.

הוא פרץ בעונת 16/17 והיה אחד המועמדים לתואר תגלית העונה עם 6.1 נקודות ו-42% לשלוש במדי הרצליה, אבל חלה במחלת הנשיקה בשלהי העונה, פספס את הפלייאוף והחמיץ את כל העונה הבאה. לפני שלוש שנים הוא חזר לשחק, ירד עם הרצליה ללאומית אבל עזר לה לחזור בחזרה עם 14.4 נקודות, 3.6 ריבאונדים, 3.3 אסיסטים ושתי שלשות בממוצע ב-36%.

בעונה החולפת הוא שיחק כאמור בעירוני נהריה, עימה רשם ירידה נוספת, אך העמיד מספרי שיא בקריירה בליגת ווינר סל של 7.5 נקודות, 2.3 ריבאונדים, 51% לשתיים ו-83% מהקו ב-25 דקות בממוצע. לאומי עבר בנבחרות הצעירות של ישראל ואף שימש כקפטן נבחרת העתודה, בשורותיה רשם 12.0 נקודות, 3.3 ריבאונדים ו-2.9 אסיסטים בממוצע באליפות אירופה 2016.

בן בית: אייזנהארט יפתח עונה שישית באדום

בן בית: אייזנהארט יפתח עונה שישית באדום

עמית זיס נשאר אדום

עמית זיס נשאר אדום

רכש ראשון: דרק פארדון חתם

רכש ראשון: דרק פארדון חתם