אלטשולר שחם

נוער: מצטייני חודש מרץ

13/04/2021  | חדשות

אחרי חודשיים בזום, בחודש מרץ חזרנו למגרשים ולאימונים, וגם הקצב עלה בהתאם ככל שהתקדמו הימים. קבלו את מצטייני ומצטיינות החודש, הסיכומים, והתכניות להמשך.

נוער על (אופיר ועקנין ואלמוג רשף)

ניצחון ושלושה הפסדים (כואבים, יש לומר) לקבוצת הנוער על של אופיר ועקנין ואלמוג רשף בחודש מרץ. הקבוצה גברה בחוץ על רחובות לאחר החזרה המאתגרת מהפגרה הכפויה אולם הפסידה על חודו של סל לברנר במחזור שלאחר מכן, והדרך לעונה נוספת בליגת העל לנוער עוד תלווה בהרבה אתגרים, אבל גם עם הרבה תקוות ופוטנציאל.

מצטייני החודש:

בהתקפה: גפן בר כהן - שגם נבחר למצטייני המחזור בליגת העל.

בהגנה: נהר לב אפטלון - שהציג הגנה משמעותית על שחקני היריבה המובילים במהלך החודש.

 

נערות א' (אוריאל אלפסי)

ניצחון ושלושה הפסדים לקבוצת הנערות של אוריאל אלפסי בחודש מרץ. הנערות, שממוקמות במקום השישי בטבלת הליגה, גברו על מכבי אשדוד והפסידו במשחקיהן נגד אסא ירושלים, רחובות ומודיעין. למרבה הצער, סבלה הקבוצה בחודש האחרון ממכת פציעות לא פשוטה, שהחלה עם החזרה מהסגר האחרון. כך, הופיעה הקבוצה עם סגל קצר של 7-8 שחקנים במשחקיהן החודש, נגד 3 הקבוצות החזקות בליגה, אולם זה לא מנע מעצמן לתת 100% ולהיות קרובות לנצח.

במהלך החודש הצטרפו לקבוצה שלוש שחקנים מקבוצת הילדות - איה רענן, ענבל קוזלוב ואביב יעקובוביץ. כמו כן, גם השחקניות שנפצעו בתחילת החודש הולכות וחוזרות לעניינים, מה שמבטיח תוצאות יפות ומעניינות יותר בחודש אפריל, בטח עם החזרה המרעננת של הקהל ליציעים.

שחקניות הקבוצה נטלו חלק באירועי "יום המעשים הטובים" כשסייעו באיסוף מזון ותרומות למשפחות אשר ידן אינה משגת לקראת חג הפסח.

מצטיינות החודש:

בהתקפה: נועה ברלצקי

בהגנה: נועם שמעי (שגם הציגה שיפור נהדר ביכולות שלה).

ראויים לציון על עבודה קשה: תמר מזרחי.

דבר המאמן: ״הקבוצה התחילה לקבל את הדי.אן.איי שאני מכוון אליו - משחק אגרסיבי ואינטנסיבי במשך 40 דקות. בחודש האחרון משחק ההגנה שלנו השתפר המון. השחקניות מביאות את יריבותיהן ללא מעט איבודי כדור, ואם נדע לתרגם זאת לנקודות גם נגיע לסקור ההתקפי שיתאים לנו. במשחקים האחרונים יותר ויותר שחקניות באות לידי ביטוי וזה התבט בכך שבמשחק האחרון 4 שחקניות קלעו בדאבל-פיגרס.

 

נערים א' ארצית (אוריאל אלפסי)

קבוצת הנערים של אוריאל אלפסי אמנם לא ניצחה בחודש האחרון, אך עדיין שמרה על מקומה בחלק העליון של  הטבלה. הקבוצה פתחה את החודש בהפסד בגוש עציון, אולם נתנה פייט נהדר בבית למוליכת הטבלה, הרי ירושלים, ואף הובילה במשך דקות ארוכות במשחק, לפרקים גם בפער דו-ספרתי.

במהלך החודש נטלו שחקני הקבוצה חלק בשני אירועים משמעותיים: במסגרת "יום המעשים הטובים" סייעו השחקנים באיסוף תרומות ומזון לטובת משפחות שידן אינה משגת לקראת חג הפסח. לצד זאת, השתתפו השחקנים בפרויקט האוהדים של מנהלת הליגה - כשהתאחרו באולם בחצרים בזמן משחקה של קבוצת הבוגרים נגד הפועל ת"א, וקיימו בין לבין טקס אולסטאר - תחרות הטבעות ושלשות אשר יפורסמו בהמשך ע"י מנהלת הליגה. לאירוע הצטרפו שני שחקנים נוספים: תמיר כץ וגלעד רוגובסקי.

בחודש אפריל צפויים לקבוצה ארבעה משחקים, כולם נגד קבוצות ממרחב ירושלים.

מצטייני החודש:

בהתקפה: ישי אלבז.

בהגנה: שי פריגודה.

משתפר וראוי לציון על עבודה קשה: אמיתי כהאן.

דבר המאמן: "אירועי ההתנדבות ואירוע המנהלת בהחלט תרמו לגיבוש הקבוצתי שלנו ואני שמח על כך. משחק ההתקפה שלנו השתפר, הספייסינג טוב יותר וכך גם קבלת ההחלטות. אנחנו חייבים לשפר את משחק ההגנה שלנו כדי להצליח לייצר משחק ריצה, וזה תלוי קודם בשינוי הגישה שלנו - לא להיות רכים, לא לוותר על אף כדור אבוד ולא לקבל סלים קלים. למשחק נגד הרי ירושלים הגענו באנרגיות טובות ואני בטוח שאם נגיע לכל משחק באנרגיות האלו נוכל לנצח כל קבוצה בליגה. אנחנו במגמת שיפור ועם הראש למעלה, ולאט לאט נוצרת פה קבוצה מגובשת שתחבר נצחונות יפים בהמשך".

 

נערים ב' לאומית (פאבלו קאנו וגבריאל קרבץ)

ניצחון ושני הפסדים לקבוצת נערים ב׳ לאומית של פאבלו קאנו וגבריאל קרבץ בחודש מרץ. הנערים של פאבלו התייצבו במקום הרביעי בטבלת הליגה, תוך שהם משחקים בקצב גבוה, וממשיכים לעבוד קשה באימונים, בין השאר על השתחררות מלחץ ע״י רגל ציר, קבלת החלטות נכונה יותר בהתקפה ותיאום נכון יותר בהגנה.

מצטייני החודש:

בהתקפה: שחר ריז׳י.

בהגנה: אפיק בוחבוט.

משתפר: גל אדיסון.

ראויים לציון על עבודה קשה: שחר אילת.

דבר המאמן: ״בחודש האחרון הקבוצה עבדה הרבה על חילופים בחסימות ודאבל אפים (״לבן ואדום״) שמספקים לה פתרונות מעולים ומביאים שקט ובטחון בהגנה״.

 

ילדים א' לאומית (רון רחמים)

שני נצחונות והפסד לקבוצת הילדים של רון רחמים בחודש מרץ. הקבוצה הפסידה בחוץ לא.ס. אשקלון יובל (הפסד ראשון העונה) אך גברה בבית על א.ס. אשקלון כוכב וגם השיגה ניצחון חוץ במזכרת בתיה - נצחונות שהבטיחו לקבוצה את המקום השני בטבלה. 

לצד זאת, שחקני הקבוצה נטלו חלק במסגרת "יום המעשים הטובים" באיסוף מזון למשפחות שידן אינה משגת לקראת חג הפסח.

במהלך חודש אפריל תקיים הקבוצה שלושה משחקים שיקבעו את מיקומה בתום הסיבוב הראשון. שלוש המוליכות יעפילו לטורניר הארצי שיפגיש את המוליכות מכל מחוז, והעפלה לשם בהחלט תהווה אתגר וחוויה אדירה לילדים.

מצטייני החודש:

בהתקפה: ניתאי ביגמן.

בהגנה: יובל עדין.

ראויים לציון על עבודה קשה: אלון אגוזי.

דבר המאמן: "ההפסד הראשון שלנו העונה, מיד עם החזה מפגרת הקורונה, 'העיר' אותנו ודחף את כולם לחודש טוב יותר של אימונים. בנוסף, אנחנו נותנים דגש לחיזוק החלק ההגנתי שלנו לקראת הסיבוב השני של העונה".

 

 

ילדים א' מחוזית (דניאל בר און)

ניצחון ושני הפסדים לקבוצת הילדים המחוזית של דניאל בר און בחודש ינואר. במהלך החודש הצטרפו לקבוצה שני שחקנים מעולים - ניב אפשטיין ואוהד רזינובר שנקלטו בצורה מדהימה. על אף שני ההפסדים, הקבוצה הציגה שיפור ביכולת ההתקפית שלה.

במהלך החודש קיימה הקבוצה ערב גיבוש בבית משפחת פקציארז, ונטלה חלק ב״יום המעשים הטובים״ בניקוי יער לון. בחודש הבא תתארח הקבוצה לשני משחקי חוץ ברהט ובערד.

מצטייני החודש:

בהתקפה: עידו בוך.

בהגנה: מאור אביטל.

משתפר: תומר מירסקי.

ראוי לציון על עבודה קשה: אסף בלום.

דבר המאמן: ״הקבוצה הציגה שיפור התקפי בחודש האחרון, מרגישים שהדברים מתחילים להתחבר. בחודש הבא צפויים לקבוצה שני משחקי חוץ חשובים. נגיע אליהם מוכנים״.

 

ילדים ב' (פאבלו קאנו וגבריאל קרבץ)

ניצחון והפסד לקבוצת הילדים של פאבלו קאנו וגבריאל קרבץ בחודש מרץ. הקבוצה הפסידה במשחקה במיתר אך ניצחה את משחק החוץ בלהבים, משחק שהיה לא קל בכלל אולם הניצחון בו הושג בזכות עבודה הגנתית מעולה של נדב כהן ומשחק התפקי טוב של אוהד זוהר.

במסגרת "יום המעשים הטובים" יצאו השחקנים לנקות את פארק שכונה ד', יחד עם קבוצת ילדים ב' של טל בקלו, כשלצד זאת קיימו אימוני כושר ומשחקוני ספורט.

מצטייני החודש:

בהתקפה: אוהד זוהר.

בהגנה: ניב אליאב.

דבר המאמן: ״הקבוצה צריכה לעבוד יותר ולהשתפר בצד הפיזי כמו המהירות והיציבות. המטרה היא שהילדים יכנסו לכושר משחק גבוה יותר וימשיכו לתפקד גם תחת לחץ. בחודש הבא נעבוד על טכניקת הזריקה ועל ריווחים נכונים בהתקפה״.

 

ילדים ב' (טל בקלו)

שני נצחונות והפסד לקבוצת הילדים של טל בקלו במהלך חודש מרץ. הקבוצה פתחה את החודש בחזרה גבוהה יותר בקצב האימונים ועבדה חזק על הדיבור בהגנה, התקשורת בין השחקנים ושיתוף הפעולה. הילדים הפסידו לערבה, אך גברו על הפועל אילת במשחק שהיה חשוב במיוחד עבורם לאור העובדה כי אילת ניצחה בסיבוב הראשון. למרות ריצה בפתיחת המשחק, הצליחו האילתים להעביר את היתרון לידיהם, אבל רוח הלחימה וההגנה האדירה עשו את שלהם והחזירו את היתרון ואת הניצחון לחניכיו של טל.

במסגרת "יום המעשים הטובים" יצאו השחקנים לנקות את פארק שכונה ד', יחד עם קבוצת ילדים ב' של פאבלו קאנו, כשלצד זאת קיימו אימוני כושר ומשחקוני ספורט. כמו כן, קיימה הקבוצה ערב גיבוש בביתו של איתי שרון שכלל צפיה משותפת בוידאו של הקבוצה, תיקון טעויות, וארוחת על האש מפנקת של משפחת שרון.

מצטייני החודש:

בהתקפה: איתי בוך.

בהגנה: איתן לוי.

דבר המאמן: "בחודש האחרון עבדנו לא מעט על התקשורת בין השחקנים ועל שיתוף הפעולה. בחודש אפריל מצפים לנו משחקים לא פשוטים, והמטרה מבחינתנו היא להמשיך לעבוד קשה ולהשתפר מיום ליום".

 

קט-סל א' (משה פנקר)

קבוצת הקט-סל א׳ של משה פנקר סיימה את חודש מרץ עם שלושה נצחונות בשלושה משחקים, בבית נגד ירוחם ודימונה, ובדרבי הפנימי מול קבוצת הקט-סל המקבילה משכונת רמות. כמו כן, במהלך החודש הצטרף לסגל הקבוצה ליעד ריזונובר.

שחקני הקבוצה נטלו חלק ב״יום המעשים הטובים״ וסייעו באיסוף צעצועים ומתנות עבור ילדים המאושפזים בבית החולים ״סורוקה״.

מצטייני החודש:

בהתקפה: יובל נב - כשהוא על המגרש - כל החמישייה נהנית ממשחק קבוצתי.

בהגנה: אלון שני - תמיד לוקח על עצמו להוציא את הכדור מהידיים של השחקנים המובילים בקבוצה היריבה.

משתפר: אילאי אזולאי -  שיפר את יכולותיו האישיות והכושר הגופני ובזכות זה מצליח יותר לבוא לידי ביטוי.

ראויים לציון על עבודה קשה: כל שחקני הקבוצה על ההתמדה בהגעה לאימונים, האמונה בעצמם והרצון להצליח.

דבר המאמן: ״הקבוצה אמנם ניצחה את משחקיה האחרונים אבל למרות זאת - אנחנו עדיין לא במקום בו היינו רוצים להיות מבחינת המשחק הקבוצתי. אנו צריכים לשפר את היכולת שלנו לדייק בשחרור הכדור גם כשהמצב מגיע בתנועה ובדופק גבוה. במשחקים האחרונים איבדנו הרבה נקודות שאמורות היו להיות קלות יחסית״.

 

 

קט-סל א' (יהב חדד)

ניצחון ושני הפסדים לקבוצת הקט-סל א' של יהב חדד בחודש מרץ. הקבוצה גברה בחוץ על אילת אך הפסידה לבני שמעון ובמשחק הדרבי הפנימי נגד קבוצתו של משה פנקר, במשחק שהיה ספורטיבי ותחרותי במידה הנכונה לקבוצות מאותו המועדון. הילדים משתי הקבוצות גילו כבוד הדדי יחס עם רוח ספורטיבית.

לצד זאת, שחקני הקבוצה נטלו חלק בפרויקט "יום המעשים הטובים" ואף חוו נסיעה מהנה ומגבשת למשחק החוץ נגד הפועל אילת שהסתיים כאמור בניצחון. בחודש אפריל צפויים לקבוצה שני משחקי בית ומשחק חוץ בדימונה.

מצטייני החודש:

בהתקפה: שון קופמן. שון חזר מפציעה וסיפק כמה סלים גדולים במשחקים האחרונים, כולל שלשה שניצחה את המשחק באילת.

בהגנה: יהונתן טבדידשוולי. יהונתן מתגלה כסטופר הגנתי השנה ומפגין אגרסיביות וחוכמת משחק בהגנה.

משתפר: עמית לי פז. עמית מראה נחישות ושיפור הגנתי בזמן האחרון, אם ימשיך כך יגיע רחוק מאוד.

ראויים לציון על עבודה קשה: ניר ציזין. ניר מראה רצינות באימונים ונמצא במגמת שיפור מתמדת. 

דבר המאמן: "בחודש האחרון עבדנו בעיקר על הפן ההגנתי ונראה שהילדים מפנימים ומיישמים. בשלב הזה נתחיל לעבוד על הצד ההתקפי ועל שיפור הרווח והתנועה".

 

קט-סל ב' (דניאל בר און)

ניצחון והפסד לקבוצת הקט-סל ב' של דניאל בר און בחודש ינואר. שחקניו של דניאל ניצחו בדרבי הפנימי את קבוצת הקט-סל רמות והפסידו לירוחם. בשני המשחקים הציגה הקבוצה יכולת טובה כשהילדים הפגינו מגמת שיפור יפה.

במהלך החודש השתתפו שחקני הקבוצה ב״יום המעשים הטובים״ בניקוי יער לון, וכן קיימו מספר אירועי גיבוש וחגיגות ימי הולדת מחוץ לשעות האימונים. בחודש הבא צפוי לקבוצה מפגש כפול (בית חוץ) עם חצרים ומשחק חוץ בעומר.

מצטייני החודש:

בהתקפה: יונתן ארמוזה.

בהגנה: עמית שניידר.

משתפר: עידו רובל.

ראוי לציון על עבודה קשה: אורי בן שימול.

דבר המאמן: ״בחודש האחרון עבדו השחקנים על יכולת השליטה שלהם בכדור ועל שדרוג המשחק המסודר של הקבוצה, שנמצא כרגע בראש סדרי העדיפויות״.

 

קט-סל ב' (אלמוג רשף)

ניצחון אחד ושני הפסדים לקבוצת הקטסל ב' של אלמוג רשף בחודש מרץ. קבוצת הקטסל של אלמוג הפסידה בשני משחקי הדרבי הפנימיים וגברה בבית על הפועל עומר. בשני משחקי ה"דרבי" הפנימיים הפגינו השחקנים הרבה רצון ונלחמו עד לשניה האחרונה למרות שהקבוצה הופיעה בסגל חסר מאוד. רגע השיא של החודש היה במשחק הבית נגד עומר - משחק בו חסרה הקבוצה שחקנים משמעותיים אך מהרגע הראשון הפגינה רצון ואגרסיביות והשתלטה על המשחק, כשהשחקנים על הספסל הוסיפו לרוח הקבוצתית ודחפו את חבריהם על הפרקט.

הקבוצה סיימה את החודש עם הרמת כוסית קבוצתית לכבוד חג הפסח שלוותה ב… פיצות. בחודש הקרוב צפוי לקבוצה משחק דרבי נוסף לצד שני משחקי חוץ בחצרים ובירוחם.

מצטייני החודש:

בהתקפה: דן סולודקין.

בהגנה: איתי עשור.

משתפר: מיכאל פולישצ׳וק.

ראויים לציון על עבודה קשה: יונתן לוי.

דבר המאמן: "בחודש האחרון התחלנו לעבוד על הריווח שלנו בהתקפה. אנחנו עדיין נמצאים באמצעו של התהליך אולם כבר בשלב הזה ניתן לראות שיפור בנושא בקרב השחקנים. גם באגרסיביות ההגנתית הפגינו השחקנים שיפור גדול והמטרה היא להמשיך לשפר ולשמר את זה. בחודש הקרוב נמשיך לעבוד על הריווח שלנו, על שיפור היכולות האישיות ועל הריצה במסלולים".

 

קט-סל ב' (משה פנקר)

ניצחון ושני הפסדים לקבוצת הקטסל ב' של משה פנקר בחודש מרץ. הקבוצה הפסידה בירוחם ועומר אך ניצחה בדרבי הפנימי את קטסל ב' רמות, היה זה הניצחון הראשון שחוו הילדים והתרגשותם ניכרה היטב. בחודש אפריל צפויים לקבוצה ארבעה משחקים.

לצד זאת, נטלו שחקני הקבוצה חלק ב"יום המעשים הטובים", התפזרו מחוץ לחנויות צעצועים בעיר ואספו מתנות עבור ילדים חולים המאושפזים בבית החולים סורוקה.

מצטייני החודש:

בהתקפה: אסף פלדמן וירין סאהן - שיפרו מאוד את השליטה בכדור תוך כדי תנועה והודות לכך הם מייצרים לעצמם ולחבריהם מצבים נוחים קרוב לסל.

בהגנה: אוהד ירון - בזכות עמידה נכונה וקשיחות אוהד לא נותן לשחקני הקבוצה היריבה לקלוע בקלות.

משתפר: נועם פינץ - נועם עשה התקדמות בהבנת המשחק שלו ובכושרו הגופני ובזכות שני אלה משחק טוב יותר. 

ראויים לציון על עבודה קשה: כל שחקני הקבוצה על ההתמדה בהגעה לאימונים, האמונה בעצמם והרצון להצליח.

דבר המאמן: "בחודש האחרון נתנו דגש על קצב המשחק והחשיבות בירידה מהירה להגנה ובמניעת סלים קלים של היריבה. בנוסף שמנו דגש על ריבאונד ההגנה - השחקנים מבינים שעם פחות כדורים ליריבה הם יהנו ממשחקים טובים יותר. אנחנו ממשיכים לעבוד על יכולות אישיות ורוצים שיותר שחקנים ירגישו בנוח ליזום ולייצר".

 

אפריל במחלקת הנוער: מגבירים קצב

אפריל במחלקת הנוער: מגבירים קצב

הפסד לנס ציונה בקרב על המקום השביעי

הפסד לנס ציונה בקרב על המקום השביעי

הערב: הקרב על המקום השביעי

הערב: הקרב על המקום השביעי