אלטשולר שחם

הפסד לחולון בקרב על המקום השישי

28/03/2021  | חדשות

הפסד בחולון, 75:82, מרחיק אותנו מהמקום השישי, אבל לא מוריד את רוחנו. בשני הבא: משיכים להילחם על הפלייאוף במשחק חוץ נגד בני הרצליה (צילום: יובל קשאי)

זה לא היה קל גם הפעם. משחק חוץ שני ברציפות עם מעט מאוד זמן הכנה כשמהעבר השני ניצבת אחת הקבוצות האיכותיות בליגה לא יכול להיות פשוט, אולם למרות שחולון כבר עלתה ליתרון דו ספרתי, ולמרות ערב לא טוב של קיילב אגאדה, הצליחו האדומים להשאר בעניינים במשך המשחק כולו ועמדו במרחק 2-3 התקפות מתוצאה אחרת. אריק גריפין ועמית זיס בלטו, אולם זה לא הספיק.

 

"בסוף, הלכנו בהתקפה למהלכים שלא עבדו", סיכם מאמן הקבוצה רמי הדר בסיום המשחק. "חולון היא קבוצה מוכשרת מאוד, ויכול להיות ש- 2-3 פעולות התקפיות לא טובות שעשינו בסוף הן אלו שהרסו לנו. קיילב אמנם לא היה כל כך בעניינים הפעם, אבל זה חלק מהעניין, ושחקנים אחרים שיחקו וקלעו. זה הכי קל להישבר פה עם הקהל והקצב של חולון, אבל לא נשברנו. אהבתי את הדרך בה שיחקנו".

 

מהלך המשחק

חולון פתחה בחמישייה עם סי.ג'יי האריס, כריס ג'ונסון, ווילי וורקמן, אייזיה מיילס ומקסים דה זאו, באר שבע עם אמיר בל, ספנסר וייס, קיילב אגאדה, עמית זיס ואריק גריפין. המשחק נפתח עם קשיים התקפיים בשני צידי המגרש ומי שהתאוששה ראשונה הייתה המארחת עם שלשות של וורקמן ומיילס, 0:7. בל העלה את האדומים על הלוח אחרי שלוש דקות וחצי, גריפין הוסיף חטיפה ודאנק וביחד עם אגאדה הוביל 11 נקודות ללא מענה של האורחים, ששמרו מצוין וחטפו שבעה כדורים ברבע הראשון, 7:11. גג גדול של טיירוס מגי וסל של דה זאו קצת העירו את הסגולים, לוח העבירות של באר שבע החל להתמלא ואחרי חילופי קליעות עונשין בין מגי לזיס הראה הלוח שוויון 16:16 בתום הרבע.

 

מיילס פתח את הרבע השני בשלשה וניב משגב בסל ועבירה הגדיל ל-16:22. טראוויס ווריק, שקודם לכן החטיא פעמיים מהקו כולל איירבול, נכנס לעניינים וביחד עם ניק הורנסבי שעלה מהספסל הפך את התוצאה ל-26:29. השילוב בין גיא פניני לג'ונסון החזיר את ההובלה לסגולים, גריפין עוד שמר את באר שבע בתמונה, אבל שיפור הגנתי של המארחת וסלים קלים בצבע של פניני ומגי קבעו 34:41. וייס עצר את הריצה בשלשה, חולון חזרה מפסק זמן עם ליי אפ של פניני ומשגב הגדיל עוד קצת, סטפאנוס דדאס ספג עבירה טכנית וגריפין מיזער נזקים מהקו, אבל התקפה מבריקה של הסגולים-צהובים הניבה שלשה ועבירה של מיילס מהפינה, 41:49 בהפסקה.


 

גם המחצית השנייה נפתחה ב"גישושים" נטולי סלים ומי ששבר את הקרח היה האריס שפתח פער דו-ספרתי, 41:51. האדומים איבדו זמנית את אגאדה (ארבע עבירות), אבל חזרו לעניינים עם שלשות של בל, זיס ו-וייס, מיילס הגיב בדאנק אבל גריפין קירב את באר שבע למרחק נקודה בלבד, 55:54. וורקמן קלע 1 מ-2 מהקו, בל השווה אבל ג'ונסון מיד החל ריצת 0:7 בסל ועבירה, וורקמן הטביע והאריס בליי אפ קל שלח את רמי הדר לפסק זמן, 56:63. זיס הגיע לדו-ספרתי בשלשה נוספת, עודד ברנדוויין בקליעת עונשין חתם את הרבע ביתרון 59:64 לחולון.


 

פניני קלע פעמיים מהקו, שתי הקבוצות נקלעו לבצורת נוספת שמי שיצא ממנה ראשון היה גריפין בקליעות עונשין ואסיסט לזיס, 66:63. וייס קבר שלשה שלישית, ג'ונסון מיד השיב באותו מטבע והורנסבי המשיך את הקליעות מבחוץ, 69:69. מגי שבר שוויון בצליפה משלו ואחרי ליי אפ של בל הגדיל מהקו ל-71:74. גריפין קלע 1 מ-2 מהקו, האריס השאיר את ג'ונסון לקרש-סל, אגאדה סיים משחק חלש עם איבוד כדור ועבירה חמישית ומיילס הגדיל ל-72:79 בצליפה מהפינה. בל שמר את האורחים בתמונה עם שלשה בטרם יצא גם הוא בחמש עבירות, חולון שרפה את כל שעון הזריקות ומיילס בשלשה נוספת מהפינה האהובה עליו סגר את המשחק מעשית, 75:82 לחולון.

 

קלעים

הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע: גריפין 21 (4-8 לשתיים, 0-4 לשלוש, 13-17 מהקו), בל (5-9 מהשדה) וזיס (3-8 מהשדה, 5-7 מהקו, 3 חטיפות) 13 כ"א, וייס 11 (3-9 לשלוש), ווריק 7 (1-5 לשלוש, 0-3 מהקו), הורנסבי 6, אגאדה 4 (2-9 מהשדה). כן שותפו: אייזנהארט, סגל ומעיין (4 חטיפות).

 

הפועל "יונט קרדיט" חולון: מיילס 20 (5-9 לשלוש), ג'ונסון 18 (8-11 מהשדה), מגי 12 (3-6 מהשדה, 5-6 מהקו, 5 איבודים), פניני 9 (5-5 מהקו, 4 אסיסטים), האריס 7 (3-4 מהשדה, 5 אסיסטים, 4 איבודים), וורקמן 6 (7 ריבאונדים), משגב 5, דה זאו 4 (0-5 לשלוש, 4 אסיסטים), ברנדוויין 1. כן שותף: בורדיון.

 

אפריל במחלקת הנוער: מגבירים קצב

אפריל במחלקת הנוער: מגבירים קצב

הפסד לנס ציונה בקרב על המקום השביעי

הפסד לנס ציונה בקרב על המקום השביעי

הערב: הקרב על המקום השביעי

הערב: הקרב על המקום השביעי