אלטשולר שחם

נוער: מצטייני חודש דצמבר (ב')

06/01/2021  | חדשות

סיכום חודש דצמבר בחטיבה הבוגרת של מחלקת הנוער שלנו. קבוצת הנוער יצאה מבידוד ועברה שלב בגביע, חודש מאוזן גם ליתר הקבוצות הבכירות במחלקה.

נוער על (אופיר ועקנין ואלמוג רשף)

פתיחת עונה לא אידיאלית עברה על קבוצת הנוער הבכירה שלנו, שנאלצה להעביר מחצית מחודש דצמבר בבידוד. עם זאת, גם את ימי הבידוד הצליחה הקבוצה למקסם בצורה אידיאלית עם אימוני וידאו, שיחות אישיות ועבודה עצמית. הקבוצה חזרה חדורת מוטיבציה לשבועיים בהם נטלה חלק בשלושה משחקים, ניצחה את נהריה בגביע והפסידה בליגה להפועל חולון והפועל ת"א - במשחק שהתאפיין בהמון קור רוח בו היתרון עבר מצד לצד והשחקנים הציגו אנרגיות יוצאות מן הכלל.

מצטייני החודש:

בחודש בו שחקני הקבוצה ידעו להתמודד עם סיטואצית הבידוד הלא פשוטה, להתעלות, ולתת מעצמם גם בימי חוסר הודאות שנוצרו, אנחנו בעיקר מלאי גאווה בהם ובטוחים שהאנרגיות הטובות והנחישות יובילו אותם רחוק בהמשך העונה.

דבר המאמן: "אין ספק שהסיטואציה של ההפסקות והבידודים מקשה על העבודה השוטפת עם השחקנים. אנחנו מנצלים את הפגרות הכפויות לכוון את השחקנים בכיוון שאנחנו רוצים שהם ילכו בו ברמה האישית, ועם החזרה לאימונים ננסה להביא שוב את הקבוצה לביצוע מיטבי ועבודה משותפת על המגרש".

 

 

נערים א' לאומית (יניב רבינס)

שני נצחונות ושני הפסדים לקבוצת הנערים הבכירה שלנו בחודש דצמבר. שחקניו של יניב רבינס, שהתבססו במקום השישי בטבלה, הציגו יכולת טובה - בפרט במשחק החוץ מול ברנר בו חזרו מפיגור 12, תוך פרגון הדדי והפגנת משחק קבוצתי.

מצטייני החודש:

בהתקפה: רון בנאולד.

בהגנה: יהל אגאי.

משתפר: יונתן כהן.

ראויים לציון על עבודה קשה: גל בקלו, אייל רונה, רועי סבג.

דבר המאמן: "בחודש האחרון עסקנו בעיקר בחיבור בין השחקנים ובקצב המשחק שלנו. אנחנו רוצים להמשיך עם העבודה הזו לאורך העונה ולהוסיף שיפור בקליעה ובהגנה הקבוצתית והאישית".

 

 

נערות א' (אוריאל אלפסי)

שני נצחונות ושני הפסדים לקבוצת הנערות של אוריאל אלפסי בחודש המשחקים הראשון של העונה. קבוצת הנערות סבלה מהמון פציעות בשבועות האחרונים וכפועל יוצא הציגו השחקניות עליות וירידות ביכולתן. הקבוצה הפסידה לשתיים מהקבוצות החזקות בליגה אך מאידך חיברה שני נצחונות יפים נגד אשדוד ואשקלון. קבוצת הנערות היא אחת הצעירות בליגה (למעלה ממחצית מהשחקניות הן בגיל נערות ב') אולם למרות זאת הקבוצה מציגה שיפור ניכר באגרסיביות ובקצב המשחק עם המון תשוקה להמשיך להתאמן ולהשתפר. אין ספק שהקבוצה עוד תדבר חזק בליגה.

מצטיינות החודש:

בהתקפה: אורי אילת.

בהגנה: מעיין סילברמינס.

משתפרת: שלי מנביץ.

ראויות לציון על עבודה קשה: נועה ברלדצקי.

דבר המאמן: "בחודש האחרון עבדנו על משחק המעבר שלנו, על מיקומים בהגנה/התקפה וטקטיקה במצבים שונים. אנחנו עוד לא במקום שאני רוצה שנהיה בו אך יש התקדמות ניכרת, בעיקר בצד ההגנתי. קבלת ההחלטות שלנו לא טובה ואנחנו סובלות מסיומות לא טובות. לפרקים הקבוצה מציגה כדורסל יפה לעין עם טירוף הגנתי וקצב משחק גבוה וכך אני רוצה שנשחק כל העונה - לא להוריד רגל מהגז ולהכנס לשאננות ולדעת לסיים משחקים בשלב מוקדם. בחודש הבא נעבוד בעיקר על קבלת ההחלטות שלנו במגרש הפתוח, יתרונות מספריים, לחץ על כל המגרש וטקטיקות שונות".

 

 

נערים א' ארצית (אוריאל אלפסי)

קבוצת הנערים של אוריאל אלפסי התבססה בחלק העליון של הטבלה בחודש דצמבר, במהלכו רשמה שני נצחונות והפסד. קבוצת הנערים בליגה הארצית נפתחה ממש רגע לפני שעונת המשחקים יצאה לדרך, כשלשורותיה הצטרפו מספר שחקנים חדשים וכאלה שחזרו למועדון אחרי ששיחקו אשתקד במקומות אחרים. הקבוצה הציגה משחקי לחימה יוצאים מהכלל, וגם קיבלה בברכה שחקן חדש - אמיתי כאהן - ברוך הבא!

מצטייני החודש:

בהתקפה: מורן יזרסקי.

בהגנה: מאור חודסון.

משתפר: ליאור קוגן.

ראויים לציון על עבודה קשה: מיקי מסטוב - על אף גובהו הנמוך - מהמובילים בריבאונדים בקבוצה ושומר אגרסיבי שמייצג היטב את ה DNA של המועדון. 

דבר המאמן: "זו עונה לא פשוטה, נבנתה קבוצה חדשה והחבר'ה מתגבשים משבוע לשבוע. אנחנו צריכים להיות יותר ממושמעים בעיקר הגנתית, ועם הזמן התיאום ההגנתי וההתקפי ישתפרו. לאחרונה התמקדנו בנושא הקליעה במעקב ובמעין תחרות פנימית בין השחקנים ואחוזי הקליעה השתפרו. בחודש הבא נמשיך לעבוד בעיקר טקטית וכמובן גם נעבוד על היכולות האישיות".

 

נערים ב' לאומית (פבלו דה קוסטה וגבריאל קרבץ)

קבוצת הנערים של פבלו וגבריאל פתחה את העונה עם שלושה נצחונות והפסד בודד ובחודש דצמבר התבססה בצמרת הטבלה. הקבוצה הציגה יכולת נהדרת במשחק החוץ נגד גן יבנה שדחף את הקבוצה לנצחונות במשחקים בשבועות שלאחר מכן.

מצטייני החודש:

בהתקפה: יונתן כהן.

בהגנה: שחר ריז'י.

משתפר: רועי אסכולאי.

ראויים לציון על עבודה קשה: ארטיום דובסוב.

דבר המאמן: "בחודש האחרון עבדנו המון על ריווח המשחק שלנו ועל ה'סווינג' של הכדור בהתקפה, לצד עבודה מעמיקה על חיתוך והשלמה. בצד ההגנתי עבדנו על הפעלת לחץ נכון על הכדור ועל המאמץ בריבאונד ההגנתי".

 

ילדים א' לאומית (רון רחמים)

פתיחת עונה נהדרת לקבוצת הילדים של רון רחמים, שניצחה בכל ארבעת משחקיה בחודש דצמבר והתבססה בראש הטבלה. הקבוצה ניצחה בבית את מכבי אשדוד, הפועל אשדוד ומכבי גן יבנה, וגברה בחוץ על הפועל גן יבנה ואין ספק שפתיחת עהעונה המוצלחת תתן דחיפה והרבה ביטחון לשחקניו של רחמים לקראת המשך העונה, ובפרט לפני רצ המשחקים המאתגר שצפוי לקבוצה עם החזרה מפגרת הליגה.

שחקן הקבוצה, איתן זקס, שבר את ידו, ואנו שולחים לו איחולי החלמה מהירה.

מצטייני החודש:

בהתקפה: איתי דוד.

בהגנה: שחר אילת.

משתפר: גבי ז'טומירסקי.

ראויים לציון על עבודה קשה: יאיר עדין.

דבר המאמן: "אחרי חודש שכלל שלושה משחקי בית אנו ניסע בחודש הבא לשלושה משחקי חוץ שבהם נצטרך להגיע מוכנים ודרוכים על מנת להמשיך את היכולת הטובה. מקווים לחזור במהרה מן הסגר ולהמשיך לשפר את המשחק שלנו משני צידי המגרש, הגנתית והתקפית".

 

 

ילדות (טל בקלו)

קבוצת הילדות של טל בקלו, שמונה שחקניות שעלו מקבוצת הקט-סל וכאלו שנשארו מהעונה שעברה, פתחה את חודש דצמבר עם שני נצחונות בשני משחקים, בהם הציגו הבנות את הפוטנציאל הרב שלהן, הציגו משחק קבוצתי, ויישמו היטב את הדברים עליהם עבדו באימונים. במהלך החודש קיימה הקבוצה פעילות גיבוש בקיבוץ חצרים בהובלת שלושת בנות הקיבוץ - ענבל, אביב ואיה. בהמשך קיימו הבנות מספר משחקוני גיבוש באולם הכדורסל של הקיבוץ.

מצטיינות החודש:

בהתקפה: איה רענן.

בהגנה: אלה דותן.

משתפרת: סוף ישראל גולדי - שבעונה הראשונה שלה בקבוצת כדורסל עובדת קשה וחזק.

דבר המאמן: "היות ומדובר בקבוצה חדשה, לקח לנו זמן להתחבר בפתיחת העונה מה שמנע מאיתנו להציג אימונים טובים. לאט לאט עם השתחררות הסגר והחזרה לאימונים הקבוצה התחילה להתחבר וניתן היה לראות ניצוצות של קבוצתיות בהן כל אחת שיחקה למען השניה. מאימון לאימון הרמה עלתה וגם האווירה הקבוצתית נבנתה והשתפרה ואני בטוח שביחד, עם החזרה מהסגר, נעשה דברים יפים".

 

ילדים א' מחוזית (דניאל בר און)

קבוצת הילדים המתגבשת של דניאל בר און פתחה את העונה עם שני הפסדים, אולם הציגה שיפור נאה משבוע אימונים אחד למשנהו. בחודש דצמבר אירחה הקבוצה את ערד והתארחה בביתה של רמת נגב - משחק בו הובילה כבר בפער של 10 נקודות אך הפסידה לבסוף על חודו של סל.

מצטייני החודש:

בהתקפה: אורי פקציארז.

בהגנה: יאיר עוזר.

משתפר: יאיר זיידן.

ראויים לציון על עבודה קשה: שני אליה - גם כששבר את היד הגיע לכל האימונים, השתתף בכושר גופני ושמר על הכשירות שלו.

דבר המאמן: "אנחנו נמצאים במגמת למידה ואני בטוח שהניצחונות עוד יגיעו כל עוד נמשיך להשקיע ולתת את הכל באימונים. כיף לי מאוד לאמן את הילדים האלה ואני רואה את הרצון שלהם לנצח וללמוד. חשוב לי להמשיך לעבוד על התקשורת בקבוצה, וכשנחזור לשגרה נתכנן ערב גיבוש מהנה".

נוער: מצטייני חודש דצמבר (א')

נוער: מצטייני חודש דצמבר (א')

צפו: נתן ג'ורקוביץ בערב שיא

צפו: נתן ג'ורקוביץ בערב שיא

חוזרים לירוק

חוזרים לירוק