נוער: סוגרים את נובמבר

08/12/2019

קבוצת הנוער על שלנו תקווה להעלות הילוך בחודש הקרוב, בינתיים החבר'ה הצעירים יותר עושים את העבודה היטב. סיכמנו עבורכם את הנעשה במחלקת הנוער שלנו בחודש האחרון. הקבוצות, המצטיינים וכל מה שמסביב.

נוער על (אופיר ועקנין)

קבוצת הנוער הבכירה שלנו אמנם פתחה את העונה עם שלושה הפסדים בחודש נובמבר, אולם היא ערוכה לקרבות החשובים של המשך העונה בליגה הראשונה לנוער. הקבוצה סבלה בחודש המשחקים הראשון של העונה ממספר פציעות, שבראשן זו של חן קראוניק, שמשחק במקביל גם בקבוצת הבוגרים, מה שהקשה עליה יותר לעמוד במטרות.

משחקי הבית של הקבוצה מתקיימים בימי שני באולם מקיף ד' בשעה 20:30. עקבו אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם כדי להיות מעודכנים ולבוא לדחוף את ילדי דור העתיד של קבוצת הבוגרים.

 

נערים א' (עמית רשף וגיא ירחימוביץ')

חודש מושלם לקבוצת נערים א' שלנו, שמובילה את טבלת הליגה בבטחה. הקבוצה עברה שלב בגביע, ובליגה - ניצחה בגוש עציון, את ירושלים, עומר, ועברה בהצלחה דרמה גדולה נגד כפר אורנים, במשחק בו הקבוצה היריבה הובילה לאורך חלקים משמעותיים אך נכנעה למשחק הגנה קשוח של הנערים ברבע האחרון, שהוסיפו אחוזי קליעה טובים מחוץ לקשת והבטיחו לעצמם את הניצחון ואת ראשות הטבלה.  בחודש הבא: שני משחקי בית, נגד מבשרת ציון וגזר, ומשחק חוץ מול הפועל ירושלים.

מצטיני החודש:בהתקפה - נועם שמשון. המשתפר - ינון שלו. ראויים לציון על עבודה קשה - ראם שטרית, דביר קוטרו והקבוצה כולה על מאמץ הגנתי מיוחד בחודש שהיה.

 

נערים ב' לאומית (גיא ירחימוביץ')

קבוצת הנערים שלנו פתחה את העונה עם שלושה הפסדים בחודש נובמבר. למרות המאזן, הצליחה הקבוצה להציג כדורסל יפה, לחזור מפיגור דו ספרתי במשחק נגד נס ציונה הודות לקשיחות ועבודה קבוצתית טובה בהגנה, ולסיים את המחצית במודיעין ביתרון של 15 נקדות הפרש, שלא הספיק הפעם. בחודש דצמבר צפוים לקבוצה ארבעה משחקים - היא תתארח בברנר ואשקלון ותארח את גן יבנה ועומר.

מצטיני החודש:בהתקפה - אריאל פרומוביץ. בהגנה - אורי שלום. המשתפר - יונתן שגב.  המשתפר - ינון שלו. ראויי לציון על עבודה קשה - גלעד רוגובסקי.

 

 

נערות ב' (יגאל קופרמן)

קבוצת הנערות של יגאל קופרמן פתחה את העונה עם שני נצחונות והפסד בחודש המשחקים הראשון. באמצע החודש פגשו הנערות את אלופת העונה שעברה, אליצור אשקלון, למשחק חוץ שהתעלה לרמה גבוהה. הבנות למדו תרגילים חדשים שיושמו תוך כדי המשחק והן עדיין לומדות להיות מתואמות יותר בתרגילים ובעבודה הקבוצתית המשותפת. הקבוצה המקומית אמנם שטפה את הפרקט במשך שלושה רבעים ועלתה ליתרון של 20 נקודות אולם לרבע האחרון הבנות עלו לפרקט עם אש על העיניים, הורידו ל- 5 נקודות בלבד עם לחץ על כל המגרש בהגנה ופעולות יפות בהתקפה. זה לא הספיק לניצחון אך בהחלט נתן רוח גבית להמשך. בחודש הקרוב צפויה הקבוצה לצאת למחנה חנוכה.

מצטינות החודשבהתקפה - אורי אילת. בהגנה - מעיין סילבמינס.

משתפרות - יובל חן ושלי מנביץ העולות מקבוצת הילדות של טל בקלו.

ראויה לציון על עבודה קשה: נועה פטשניק.

 

ילדים א' (גיא ירחימוביץ')

קבוצת הילדים של גיא ירחימוביץ' פתחה את העונה עם ניצחון בודד - בבית על אשקלון, מול ארבעה הפסדים, כשהמותח שבהם היה במשחק נגד יבנה - משחק שהתחיל ביתרון 20:6 ברבע הראשון - יתרון שהקבוצה היריבה הצליחה לצמצם בדרך למהפך ולניצחון דרמטי בסיום. בחודש הקרוב צפוים לקבוצה משחקי בית נגד אילת ובאר טוביה ומשחקי חוץ נגד גן יבנה ומזכרת בתיה.

מצטיני החודש:בהתקפה - טל סורני, בהגנה - רועי פולקמן. המשתפר - שחר אילת. ראוים לציון על עבודה קשה - איתי זנבה וגל אדיסון.

 

ילדים ב' (משה פנקר)

חודש מושלם לקבוצת הילדים של משה פנקר, שהשיגו חמישה נצחונות בחמישה משחקים, כולל דרמה גדולה בניצחון החוץ בעומר - במשחק שהיה צמוד לכל אורכו והוכרע הודות להגנה חזקה, התקפה קבוצתית נהדרת, ויכולת טובה של איתי דוד במאני טיים, שמסר 2 אסיסטים והוסיף 2 קליעות עונשין מדויקות שהכריעו את המשחק. בחודש הבא צפויים לקבוצה שלושה משחקים - בהם דרבי ומשחק בית נגד הפועל אילת.

מצטיין החודש בהתקפה - איתי דוד שדוחף את הקבוצה קדימה במהירות ובזכות זה מסיים באסיסטים רבים.

מצטיין החודש בהגנה - אורי מלכה בלחץ על מובילי הכדור של הקבוצות היריבות. 

משתפר - דוד פסטר שנה ראשונה בכדורסל השתלב נהדר בתוך הקבוצה, לומד מהר ועוזר לקבוצה רבות בריבאונד ובקצב במהיר שנדרש מהם.

ראוי לציון על עבודה קשה - עומרי סהר שמנהיג את הקבוצה ביד רמה ועוזר לשחקנים שלידו לבו לידי ביטוי.

דבר המאמן: "בחודש האחרון השתפרנו במספר אספקטים: לחץ על המכדרר, עזרה על משולש, מחויבות רבה לריבאונד ויציאה מהירה קדימה בהתקפה. היינו רוצים לקראת החודש הבא לחזק את המעבר להתקפה במסירה ראשונה , שההתקפה העומדת תהיה יותר במסירות ופחות בכדרורים. בנוסף נרצה בחודש הקרוב להרים את הגנת היחיד שיהיו הרבה שחקנים שיודעים "לשבת" על הכדור  וכמובן לאורך כל השנה נרצה לעשות קפיצות משמעותיות מדי חודש ביכולת האישית של השחקנים בטיפול בכדור, בחדיר חזקה וקליעה אלגנטית.

 

 

ילדים ב' (יגאל קופרמן)

שלושה נצחונות והפסד לקבוצת הילדים של יגאל קופרמן בחודש נובמבר. הילדים, עם קופרמן בעונתו הראשונה יחד איתם, פתחו את העונה בניצחון ביתי יפה על ערד משחק בו שמו דגש על לחץ חזק בהגנה ומשחק קבוצתי בהתקפה. המשחק עצמו היה חד צדדי וכל שחקני הסגל שולבו ותרמו עם מהלכים יפים וקבוצתיים. בחודש הבא צפויה הקבוצה לפגוש את הפועל אילת החזקה.

מצטיני החודש:בהתקפה - אלון אגוזי. בהגנה - גיא קורץ. המשתפר - יובל דדון. ראוי לציון על עבודה קשה - איתי בוך, שחקן כיתה ו רשאי לשחק בילדים ב'.

דבר המאמן: "החודש הצגנו טקטיקה חדשה בהגנה, ומשחק קבוצתי עם הרבה מסירות ותנועה בהתקפה. אנחנו מקווים להמשיך בקצב הזה גם בחודש הבא וללמוד דברים נוספים".

 

ילדות (טל בקלו)

קבוצת הילדות של טל בקלו פתחה את עונת המשחקים עם ניצחון אחד בחודש האחרון, מול שלושה הפסדים. הבנות ראויות להערכה גדולה על קאמבק גדול שרשמו במשחק מול שדות נגב - משחק בו כבר נקלעו לפיגור של 30 נקודות אף ברבע האחרון בזכות יכולת הגנתית נהדרת והרבה רעל בעיניים הצליחו להוריד לחד ספרתי. בחודש הבא תתארח הקבוצה בהר חברון ותצא למחנה חנוכה.

מצטיינות החודש:בהתקפה - ענבל קוזלוב. בהגנה - ליר דוקרקר. משתפרת - אביב יעקובוביץ. ראויות לציון על עבודה קשה - הדר חלפין ואיה רענן על התמדה והגעה לכל האימונים.
 
דבר המאמן: "במשחק נגד שדות נגב הבנות הוכיחו שכשהן רוצות הן יכולות הכל. פעולות הגנתיות מעולות של נוגה, ליר ושאר שחקניות הקבוצה,  קליעות מבחוץ של ענבל קוזלוב ושיר ועבודה קבצותית בשני צידי המגרש כמעט השלימו עבורנו מהפך אחרי שכבר פיגרנו בהפרש גדול. המשחק אמנם נגמר בהפסד אבל עם עוד הרבה רעב להצליח ללמוד ולהשתפר. באופן כללי בחודש האחרון עבדנו והשתפרנו ביציאה למתפרצות, בחיתוכים ובסגירה לריבאונד".
 
 
 
קט-סל א' - לון (ארנון בורנשטיין)
 
שני נצחונות בשני משחקים לקבוצת הקטסל של ארנון בחודש הראשון של עונת המשחקים. בין השאר קיימה הקבוצה סוג של משחק דרבי, נגד קבוצת הפועל בני שמעון - גבעות בר, במשחק בו נכח קהל של כ- 50 הורים, שבאו לחדוף את הילדים. המשחק עצמו התחיל צמוד, אולם לאחר שתי חמישיות שחקניו בל בורנשטיין הגבירו את הקצב והגדילו את היתרון עד לסיום, הודות לתנועה מרובה ללא כדור שהובילה להרבה מצבי קליעה טובים. בחודש דצמבר תקיים הקבוצה שלושה משחקים, כולל הופעת בכורה בבית (אחרי שמקח פתיחת העונה הביתי שאמור היה להיערך בחודש הקודם נדחה בשל המצב הבטחוני).
 
הקבוצה מסיימת חודש מוצלח כולל בחירתה להיות הקבוצה המדגימה בהתשלמות כדורסל לסטודנטים להוראת חינוך גופני, אירוע אשר היווה עבור שחקני הקבוצה חוויה נהדרת.
 
מצטיין החודש בהתקפה - מעוז מדקר - שחקן התקפה טוב ללא ספק אך הוא נבחר בגלל יכולות המסירה שלו וראיית המשחק המצויינת המאפשרת לו לסדר את חבריו לקבוצה מצבים מצויינים. 

מצטיין החודש בהגנה - אורי דדון - אורי שחקן מצויין בשני צידי המגרש, מפעיל לחץ על שחקני ההתקפה וממעט לבצע שגיאות בהגנה.

משתפר - מאור בן טובים - מראה שיפור משבוע לשבוע וממשחק למשחק, מאור היה חלק חשוב בנצחונותיה של הקבוצה הן בהגנה והן בהתקפה.

ראוי לציון על עבודה קשה - מעיין אשחר - שיחק את משחקו הראשון בליגה, מעיין שיחק אגרסיבי ולמרות הלחץ תפקד ברמה גבוהה.

דבר המאמן: "בחודש האחרון הציגו השחקנים שיפור ניכר בתנועה ללא כדור. אנחנו לומדים להסתכל על כל משחק ככלי ללמוד ממנו, בלי קשר לתוצאה בסיום".

 

קט-סל א' רמות (אופיר ועקנין)

שני נצחונות לקבוצת הקט-סל של אופיר ועקנין בחודש הראשון של העונה. במחזור השני, יצאה הקבוצה למשחק חוץ נגד הר חברון של המאמן הבארשבעי יקי דוף, משחק אותו ניצחה הודות להגנה מצוינת ועבודה קבוצתית טובה. 

מצטיין החודש בהתקפהאוהד זוהר, הצטיין בהתקפה במשחק המרכזי היה מרוכז, אגרסיבי ושיתף את החברים.

מצטיין החודש בהגנה - אדם ויינברנד, עובד קשב בהגנה, תקשורתי ושמר מצויין.

משתפר - דביר לוגסי, עובד קשה מתאמץ ומראה מגמת התקדמות.

 

קט-סל ב' (משה פנקר)

קבוצת הקט-סל הצעירה של משה פנקר פתחה את עונת המשחקים עם ניצחון במשחק הבודד שקיימה בחודש ינואר, נגד רמת נגב. זה היה משחקם הראשון של כל שחקני הקבוצה במסגרת תחרותית וההתרגשות בקרב השחקנים והוריהם נכרה היטב - התרגשות שבאה לידי ביטוי בתחילת המשחק בהחטאות רבות ובמסירות לא מדויקות. בהמשך הילדים שיחקו רגוע יותר, החלו לקלוע באחוזים טובים, וניצחו את המשחק. בסיום המשחק ישבו שתי הקבוצות לאורחת ערב משותפת שנערכה בסיועם של הורי שחקני הקבוצה. בחדצמבר צפויה הקבוצה להתארח בעומר ולארח את להבים והר חברון.

מצטיין החודש בהתקפה - איליי מגן שמבין את המשחק הקבוצתי, מגיע למקומות הנכונים ומצליח לסיים בנקודות קלות בזכות מסירות טובות  של חבריו.

מצטיין החודש בהגנה - אלון שני שיושב חזק על הכדור ומפריע לשחקני היריבה לכדרר.

משתפר - יובל נב שיפר מאוד את השימוש שלו ביד שמאל גם בכדרור וגם בקליעה של צעד וחצי שמאל.

ראויים לציון על עבודה קשה - כל הקבוצה ראויה לציון על העבודה הקשה, ההתמדה בכל אימון וההגעה כמעט ללא חיסורים בכל אימון.

דבר המאמן: "בחודש האחרון השתפרנו בהגנה ובלחץ על הכדור. בהתקפה, עיקר השיפור היה ביכולות האישיות של השחקנים, בשיפור ובדיוק יכולת המסירה ובשמירה על הכדור בזמן כדרור תוך מתן תשומת לב למתרחש במגרש. היינו רוצים לשפר בחודש הקרוב את יכולת קבלת ההחלטות תוך כדי כדרור, ללמד את הילדים לראות את המתרחש במגרש ולהחליט נכון מתי למסור, למי למסור, או האם בכלל עדיף לנסות לקלוע".

 

 

קט-סל בנות (יגאל קופרמן)

קבוצת הקטסל של יגאל קופרמן פתחה את העונה עם משחק בודד בחודש נובמבר, שהסתיים בהפסד צמוד לרמת נגב אחרי הארכה. מחצית משחקניות הקבוצה הן בנות חדשות ששיחקו אשתקד בבית הספר לכדורסל ועשו הקיץ את קפיצת המדרגה לקבוצה תחרותית. הורים וחברים רבים באו לעודד את הבנות במשחק הבית הראשון שלהן, והן עמדו בלחץ בצורה יפה. המשחק עצמו היה צמוד לכל אורך הדרך עם מסירות נהדרות וחיתוכים שנלמדו באימונים. בסוף השישית האחרונה בפיגור של 2 נקודות עם תרגיל חוץ שתורגל באימונים - נועה בן שימל מסרה כדור יפה לדניאלה בננסון שחתכה וקלעה סל 2 שניות לסיום שכפה הארכה, בה כאמור ניצחו האורחות.

מצטינות החודשבהתקפה - נועה בן שימול. בהגנה - גילי פרינטי.

משתפרת - נטלי פובצר: שחקנית כיתה ה' שהצטרפה בסוף שנה שעברה עשתה קפיצת מדרה ענקית וממשיכה להשתפר מאימון לאימון.

ראויות לציון על עבודה קשה: מרי וולפיץ וויולטה טנחלביץ - 2 שחקניות חדשות בקבוצה, שמתמידות באימונים, צמאות לידע ומתאמנות ללא הפסקה גם בימים שאין אימונים.

דבר המאמן: "בחודש האחרון התמקדנו ביכולת קבלת ההחלטות ובבסיס המשחק תן ולך. הבנות יישמו את מה שלמדנו במשחק נגד רמת נגב והציגו הגנה טובה".

 

קט-סל ב' (יהב חדד)

שני נצחונות לשחקניו של יהב בחודש האחרון, שעלו על הפרקט לראשונה במסגרת ליגה תחרותית. ההתרגשות הרבה ניכרה בקרב השחקנים בהופעת הבכורה נגד ירוחם, אולם אחרי שתי חמישיות הצליחו שחקני הקבוצה להכנס לקצב ולנצח את המשחק. בחודש דצמבר צפויים לקבוצה שני משחקים נוספים, נגד עומר ובני שמעון.

מצטיין החודש בהתקפה דן סולדוקין - קלעי בחסד מחצי מרחק, ואדר רויטזיד שמוצא פירצה בכל הגנה.

מצטייני החודש בהגנה - שליו גבאי ושון קופמן, קילרים הגנתים שמשתקים את כוכבי הקבוצות היריבות.

משתפר - ניר ציזין - מגלה שיפור במשחק ההתקפה וההגנה ומעלה את רמתו מאימון לאימון.

ראויים לציון על עבודה קשה איתי לו ויהונתן טבדידשוולי שמגלים המון לב בהגנה ובמלחמה על כל כדור, איתי דוילה וסתיו סודילבסקי שלא מפספסים אימון מתחילת השנה.

דבר המאמן: "הקבוצה מסיימת חודש טוב לפתית עונה ללא הפסדים, ועם שיפור במשחק הקבוצתי והאגרסיביות. החודש התחלנו ללמוד את המשחק הקבוצתי והתנועה, ולשחק אגרסיבי עם מלחמה על כל כדור בהגנה".

 

דרום אדום: ניצחון ענק על הפועל ת"א

דרום אדום: ניצחון ענק על הפועל ת"א

הפסד ברוממה

הפסד ברוממה

נוער: דצמבר באווירת חנוכה

נוער: דצמבר באווירת חנוכה