אלטשולר שחם

הערב: ראש בראש מול גליל

19/05/2024  | חדשות

הערב (18:30) בחדרה: קרב תחתית חשוב נגד הפועל גליל עליון, כשניצחון יקרב אותנו מאוד להבטחת ההישארות בליגה (ישיר ב- SPORT5)

הערב (18:30) בחדרה - קרב ישיר נגד הפועל גליל עליון במאבקים נגד הירידה. ניצחון יעלה את הקבוצה למאזן של 8 נצחונות בתוספת שובר שוויון נגד היריבה, מה שיעלה את האדומים למקום ה- 11 בטבלה ויקרב מאוד את הקבוצה להישארות לעונה נוספת בליגה.

שופטי המשחק: ספי שמש, אור זרור, צור תובל.

הפועל באר שבע/דימונה טיפסה מעל הקו האדום לאחר 91:100 ביתי על הפועל אילת. האדומים מהנגב רשמו שיא עונתי בנקודות (100) ובמדד (119), השוו את שיאם העונתי באסיסטים (25) ועלו מארבע שלשות ב-24% במחזור הקודם ל-12 שלשות ב-44%. ג'קינן גאנט הוביל שישה מקומיים בספרות כפולות עם 23 נקודות, חואקין שוכמן רשם שיאי עונה של 19 נקודות ומדד 21 ומייק לואיס קלע 12 מתוך 18 נקודותיו בעשר הדקות האחרונות וגם הוסיף שישה אסיסטים ושלוש חטיפות.

הפועל גליל עליון התרחקה מהקו האדום, לאחר 77:87 קריטי בבגין על הפועל "יוסי אברהמי" אילת. אחרי שנעצרה על כמות חד-ספרתית של שלשות בכל אחד מששת משחקיה הקודמים, החבורה של ברק פלג קלעה עשר פעמים מעבר לקשת ב-40%, דייקה ב-64% לשתיים והשיגה יתרון 22:34 בנקודות בצבע. די.ג'יי קנדי קלע 10 מ-18 נקודותיו ברבע הרביעי, שאק ביוקנן – שכמו קנדי עלה מהספסל – הוסיף 15 וג'יימס פלדין תרם 14 נקודות וארבעה אסיסטים. רועי הובר קלע עשר נקודות ומסר שבעה אסיסטים.
 
 
הפועל גליל עליון ניצחה בשלושה מחמשת המחזורים האחרונים, אך עדיין לא רשמה רצף חיובי העונה. אם תצליח לסמן וי שני במשחקי "הבית" בחדרה, היא תבטיח באופן סופי את הישארותה בליגה לעונה נוספת. באר שבע מחזיקה במאזן החוץ הכי חלש בליגה – שני ניצחונות בלבד מ-14 משחקים – אך אחד מתוכם היה מול גליל עליון לפני חודשיים: 80:87 בעפולה, ניצחונה הראשון אי פעם על האדומים מכפר בלום בליגה הבכירה. ג'יימס פלדין היה הברומטר בשני המפגשים הקודמים: בניצחון בקונכיה הוא להט עם 28 נקודות כולל 7 מ-12 לשלוש, בעוד בהפסד "הבית" הוא נעצר על 11 נקודות עם 1 מ-7 מדאון־טאון.

 
גליל עליון מגיעה טרייה יותר אחרי שהייתה חופשית במחזור האחרון, ומקווה מאוד להבטיח רשמית את ההישארות אחרי עונה קשה במיוחד. התוספת של קנדי וביוקנן הוכיחה את עצמה במהירות בזמן קצר, ומעניקה לקבוצה כלים התקפיים שלא היו לה כל העונה. החבורה של ברק פלג תרצה לשלוט בקצב, להמשיך את מגמת השיפור בקליעה מבחוץ ולהשיג יתרון בצבע באמצעות ג'ובונטה רדיק היעיל.
 
באר שבע שחררה הרבה לחץ אחרי הניצחון הקשה על אילת בצהרי יום שישי, אך יודעת שהדרך לחוף מבטחים עוד ארוכה. ניצחון נוסף ייתן לה שקט ובעיקר ביטחון לקראת מחזורי הסיום, בעוד הפסד עלול להוריד אותה שוב למקום האחרון – אם אילת תנצח במשחק המקביל את הרצליה. האדומים מהדרום ינסו לשמור על יציבות לאורך כל המשחק, כאשר המפתח יהיה במצ'־אפ הגארדים בקו האחורי.
צפו: חואקין שוכמן התעלה במאני טיים

צפו: חואקין שוכמן התעלה במאני טיים

סוגרים עונה, נשארים בליגה הראשונה

סוגרים עונה, נשארים בליגה הראשונה

הערב: משחק העונה, האחרון לעונה

הערב: משחק העונה, האחרון לעונה