אלטשולר שחם

היסטוריה: אנחנו בחצי גמר הגביע!

30/03/2024  | חדשות

ניצחון גדול - 83:88 על הפועל חולון - מסדר לנו העפלה היסטורית למשחקי חצי גמר גביע המדינה, שייערכו ב- 9/5 בהיכל "מנורה" בת"א. ג'קינן גאנט להט עם 23 נקודות (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)

שבוע מושלם של 3 נצחונות חוץ מסתיים עם הדובדבן שבקפצת - העפלה היסטורית לשלב חצי גמר גביע המדינה בכדורסל. האדומים גברו בתחילת השבוע על הפועל גליל עליון בליגה, ומאז הוסיפו שני נצחונות בגביע - ביום רביעי בהרצליה במסגרת שלב שמינית הגמר, ואמש בחולון - במסגרת שלב רבע הגמר. החבורה של אורן אהרוני, שזכה בגביע רק לפני שנתיים, ידעה לעצור פעם אחר פעם את ניסיונות הבריחה של הסגולים-צהובים ומחקה פיגור שש בפתח הרבע הרביעי בדרך לניצחון דרמטי, 83:88.

חולון פתחה בחמישייה עם ניב משגב, דרו קרופורד, נתנאל ארצי, קווין הרווי וג'סטין סמית', באר שבע עם מייק לואיס, גרנט שרפילד, איגור קולשוב, ג'קינן גאנט וג'ארוויס וויליאמס. משגב מעבר לקשת וסמית' בתיקון מריבאונד התקפה החלו את מסכת הקליעות, אבל שרפילד ולואיס הובילו מהפך מהיר וקליעות עונשין של וויליאמס קבעו 9:14 באמצע הרבע. טאג'יר מקול עלה טוב מהספסל, הרווי ומשגב קלעו מבחוץ והשיבו את ההובלה, אבל שלשות של קולשוב וחואקין שוכמן השוו ל-22:22 אחרי עשר דקות.
 
שלשה של יותם חנוכי נענתה בסל ועבירה של גלעד לוי, הרווי המשיך להתחמם ונתן לחולון יתרון קטן, אך לואיס מייד דאג להשוות, 30:30. מקול הדליק את היכל טוטו בחטיפה ודאנק, גאנט בדקות נפלאות החזיר את היתרון לאדומים אבל הצמד משגב את סמית' דאג לשוויון 40:40. גאנט ושרפילד שוב ביססו פער קטן לאורחים, ודאנק של סמית' שלח את המארחת להפסקה בפיגור 47:44.
 
סמית' בדאנק נוסף וארצי בשני סלים מהירים שלחו את אורן אהרוני לפסק זמן כעבור פחות משתי דקות, ואחריו שרפילד השווה בשלשה, 50:50. סמית' המשיך לרחף וסיפק שואו טיים לקהל המקומי, אבל גאנט לא התרשם ולצד קולשוב ושרפילד – שלהטו מעבר לקשת – קבע יתרון 58:60. חולון הידקה את ההגנה, סלים של הרווי וקליעה של שון דאוסון מהפינה המשיכו את הנדנדה – ובסיום הרבע 62:65.
 
משגב הכפיל את הפער עם שלשה בתחילת הרבע הרביעי, אבל האורחים עצרו יפה את המומנטום – ועם פעולות טובות של לוי ושלשה של לואיס מחקו במהרה את פיגור השיא שלהם במשחק, 68:68. סמית' שבר שוויון מהקו, שרפילד ענה בפלוטר יפה בצד השני וגאנט בסל נוסף מריבאונד התקפה קבע 69:72. חולון חזרה מפסק זמן עם צמד קליעות עונשין של ארצי, ואחרי סל ועבירה של גאנט הוא קלע סל נוסף – אבל שוכמן ולואיס קבעו יתרון שיא בשלשות, 73:81. הרווי (3 מ-4), סמית' ומשגב (1 מ-2 כל אחד) אספו נקודות מהקו, וויליאמס קלע בתווך סל חשוב מריבאונד התקפה וגאנט בשלשה גדולה החזיר ל-78:86. הרווי השאיר את חולון בתמונה עם שלשה חשובה וחדירה אקרובטית, אבל קרופורד וארצי החטיאו מבחוץ וקולשוב קבע 83:88 בקליעת עונשין, 17 שניות לסיום. החטאות של ארצי והרווי מעבר לקשת סגרו את הסיפור, ובאר שבע/דימונה חגגה ניצחון גדול, 83:88.

קלעים:
 
גאנט 23 (6-9 לשתיים, 2-4 לשלוש, 5-5 מהקו, 8 ריבאונדים), שרפילד 19 (5-8 לשלוש, 1-4 לשתיים, 5 אסיסטים), קולשוב (3-6 לשלוש) ולואיס (4-14 מהשדה, 5 אסיסטים, 4 איבודים) 12 כ"א, וויליאמס 10 (4-8 מהשדה, 8 ריבאונדים), שוכמן (2-4 לשלוש) ולוי 6 כ"א. כן שותף: סגל.
 
הערב: ראש בראש מול גליל

הערב: ראש בראש מול גליל

צפו: יום קליעה נהדר מעבר לקשת

צפו: יום קליעה נהדר מעבר לקשת

צפו: שיא קליעה עונתי לחואקין שוכמן

צפו: שיא קליעה עונתי לחואקין שוכמן