אלטשולר שחם

גביע המדינה: יוצאים להרצליה

26/03/2024  | חדשות

אחרי ניצחון הליגה החשוב נגד גליל, האדומים ינסו הערב (18:35) לנצח בהרצליה ולעלות לשלב רבע גמר גביע המדינה.

 
באיחור של כמה חודשים בגלל המלחמה, גביע המדינה מגדל 2024 יצא לדרך הערב (רביעי) עם חמשת משחקי שמינית הגמר. שלוש הקבוצות שדורגו במקומות 1–3 בסיום הסיבוב הראשון בליגת ווינר סל – הפועל "שלמה" תל אביב, מכבי "Playtika" תל אביב ומכבי עירוני רמת גן – העפילו ישירות לרבע הגמר, שיחל כבר בסוף השבוע הקרוב. בשנים קודמות החל המפעל בשלב רבע הגמר, אך השנה – לבקשת מנהלת הליגה וקבוצות הליגה ובהחלטת הנהלת האיגוד – הוחלט שכל 13 הקבוצות ישתתפו בגביע, לנוכח הנסיבות המיוחדות שנוצרו. יש לציין כי החלטה זו תקפה רק לעונה הנוכחית.
 
במסגרת שלב שמינית הגמר יפגשו האדומים את בני הרצליה - שגברה עלינו פעמיים במסגרת משחקי הליגה בעונה הסדירה.  מייק לואיס הוסיף רבות לקבוצה בקו האחורי, חואקין שוכמן חזר לעניינים במחזור שעבר והאדומים מהנגב רוצים להמשיך את המומנטום של תחילת השבוע – אחרי שכבר הפסידו להרצליה פעמיים העונה במשחקים צמודים. אורן אהרוני, שהוביל את הרצליה לגביע לפני שנתיים, ינסה לרשום את ניצחונו השני על הקווים של באר שבע.
 
הרצליה, מחזיקת גביע המדינה משנת 2022, נוצחה בארבעה מחמשת משחקיה האחרונים בליגה וירדה למקום החמישי, כשהיא מקדימה בחצי משחק בלבד את ירושלים השישית ובמשחק וחצי את קריית אתא השביעית. החבורה של דן שמיר התחזקה לאחרונה במייק מקגורל ובאלכסנדר זצ'ביץ', ותנסה לנצל את הביתיות כדי להעפיל שלב.
 
המנצחת תפגוש כבר במוצאי השבת הקרובה את המנצחת במשחק בין הפועל חולון להפועל חיפה, לשלב רבע גמר הגביע (19:50).
 
   
הערב: ראש בראש מול גליל

הערב: ראש בראש מול גליל

צפו: יום קליעה נהדר מעבר לקשת

צפו: יום קליעה נהדר מעבר לקשת

צפו: שיא קליעה עונתי לחואקין שוכמן

צפו: שיא קליעה עונתי לחואקין שוכמן