אלטשולר שחם

הפסד בעפולה

11/02/2024  | חדשות

האדומים עלו לא טוב מהפסקת המחצית, והפועל עפולה ניצלה זאת כדי לתפוס פער ברבע השלישי ולשמור על הנקודות בבית אחרי ניצחון 76:91. ברביעי: מתארחים בהרצליה.

האדומים הצליחו להשאר בעניינים במשך המחצית הראשונה, אך עלו פחות טוב מחדר ההלבשה ואפשרו למקומיים לברוח ברבע השלישי (24:9) ולשמור על הנקודות בבית. גרנט שרפילד וחואקין שוכמן בלטו בשורות הקבוצה, שתחפש ניצחון חוץ בהרצליה ביום רביעי. 

מהלך המשחק

עפולה פתחה בחמישייה עם קמרון שלטון, קסיוס סטנלי, ספנסר וייס, מרסלוס ארלינגטון וג'סטין בריגס, באר שבע עם נטע סגל, גרנט שרפילד, איגור קולשוב, ג'קינן גאנט וג'רוויס וויליאמס. סטנלי קלע את הסל הראשון במשחק, וויליאמס הכניס את האורחים לעניינים אבל ארלינגטון עם 7 נקודות רצופות קבע 6:9 מקומי. שרפילד קלע את השלשה הראשונה של האדומים, בריגס הגיב בסל ועבירה שהעיר אותו בדרך לרצף פעולות אישיות נפלאות, 9:15. סל נוסף של ארלינגטון במתפרצת שלח את יואב שמיר לפסק זמן, אחריו חואקין שוכמן עלה לוהט מהספסל עם 7 נקודות מהירות אבל וייס מעבר לקשת ומוריאל לוטאטי בתיקון נהדר בריבאונד התקפה שמרו על הפער, 19:24 בסיום הרבע.

גאנט היה האיש של תחילת הרבע השני עם 7 נקודות מהירות כולל אלי הופ נהדר במתפרצת מושלמת ששלח את המארחת לדבר על זה, 26:26. שרפילד השלים מהפך, לוקאס גולדנברג עצר את הריצה, אלייז'ה פמברטון השיב את ההובלה, סטנלי המשיך את הנדנדה בשלשה אבל שרפילד החם קלע פעמיים ברציפות מבחוץ, 33:36. שלטון בדקות טובות השיב את ההובלה, קולשוב התחמם עם שתי שלשות, אבל סטנלי וארלינגטון דאגו ליתרון מקומי בהפסקה, 43:47.


לרבע השלישי עלתה עפולה בסערה: היא שמרה נהדר, הגיעה בקלות לצבע ובהובלת ארלינגטון וסטנלי ברחה לפער דו-ספרתי, 45:57. בריגס וארלינגטון השתלטו על הצבע, סטנלי המשיך את הבריחה בדאנק נוסף, אבל וויליאמס הוריד ל-64:49. שלשה של סטנלי ודאנק עוצמתי של בריגס המשיכו את הבריחה, שלטון קבע 20 הפרש בקליעות עונשין וסגל רק הוריד ל-71:52 אחרי רבע חד-צדדי.

ארלינגטון קלע את הסל הראשון של הרבע הרביעי, שלשה של פמברטון וסל של גלעד לוי קצת מיזערו נזקים אבל ארלינגטון מהקו וסטנלי מעבר לקשת השוו את יתרון השיא, 57:78. וויליאמס ולוי סירבו להרים ידיים וביחד עם שרפילד שמרו את המשחק פתוח, אבל חטיפות של וייס וסטנלי וסל קשה בתנועה של האחרון הגדילו ל-66:83. ליי אפ של גאנט נענה בפוט בק של וייס השקט והיעיל, רועי פריצקי דייק מהקו, סטנלי שבר את הלחץ וסגר עניין מעשית בסל ועבירה, כוכב המשחק הגיע ל-30 נקודות בקליעות עונשין וירד לקבל זמן תשואות מהקהל המקומי, רפאל מסילתי הצטרף לחגיגה, שוכמן ספג עבירה טכנית וירד זועם לספסל, 76:91 בסיום.

קלעים:
 
שרפילד 18 (4-6 לשתיים, 3-6 לשלוש, 1-3 מהקו), שוכמן (4-4 לשתיים, 1-4 לשלוש, 3 חטיפות) וגאנט (5-7 מהשדה) 11 כ"א, קולשוב 10 (2-5 לשתיים, 2-6 לשלוש), וויליאמס 8 (3-7 מהשדה, 6 ריבאונדים), פמברטון (1-3 לשתיים ולשלוש) וסגל (0-3 לשלוש, 1-3 מהקו, 5 אסיסטים) 5 כ"א, פריצקי (0-4 מהשדה, 4-6 מהקו) ולוי 4 כ"א. כן שותפו: ציפר ואיוריו.
 
שינוי על הקווים: אורן אהרוני יאמן את הקבוצה

שינוי על הקווים: אורן אהרוני יאמן את הקבוצה

הפסד באולם היובל

הפסד באולם היובל

הערב: יוצאים להרצליה

הערב: יוצאים להרצליה