אלטשולר שחם

ניצחון ענק על ר"ג!

06/02/2024  | חדשות

ערב קליעה מרשים בהובלת ג'קינן גאנט מסדר לנו ניצחון רביעי העונה - 96:98 על מכבי עירוני ר"ג, שנותן הרבה אוויר להמשך. בשבוע הבא תצא הקבוצה למשחקי חוץ בעפולה והרצליה.

זמן לקחת אוויר. 

אחרי ארבעה הפסדי בית רצופים בקונכיה, האדומים חזרו הערב (שלישי) לחייך לעיני הקהל הביתי. החבורה של יואב שמיר כפתה את הקצב שלה מול קבוצת ההגנה הכי טובה בליגת ווינר סל, מכבי עירוני ר"ג, ברחה ליתרון 15 ברבע הרביעי וידעה לשמור על ההובלה למרות קאמבק מאוחר של האורחת, בדרך לניצחון 96:98 שנותן הרבה אוויר לנשימה במאבקי התחתית.

האדומים מהנגב העבירו הילוך ברבע השני בו קלעו 31 נקודות ושברו את שיאם העונתי עם 17 שלשות ב-59%, חמש מתוכן ברבע הרביעי. ג'קינן גאנט, אולי הברומטר הכי משמעותי בקבוצה העונה, היה פנטסטי עם 26 נקודות באחוזים מעולים ו-9 ריבאונדים, איגור קולשוב תרם 16 נקודות כולל 4 מ-5 לשלוש וגרנט שרפילד הוסיף 11 נקודות ו-11 אסיסטים. ג'רוויס וויליאמס ואלייז'ה פמברטון הציגו את משחקם הטוב ביותר בקבוצה עד כה וחיברו יחד 20 נקודות.

מהלך המשחק

באר שבע פתחה בחמישייה עם נטע סגל, גרנט שרפילד, איגור קולשוב, ג'קינן גאנט וג'ארוויס וויליאמס, ר"ג עם קנדל מקולום, אדם אריאל, כרם משעור, אייזיה מיילס ובניה סרור. שרפילד החל את מסכת הקליעות אחרי שתי דקות וחצי עם שלשה, מקולום העלה את האורחים על הלוח אבל סגל בחדירה נהדרת וקולשוב מהקו קבע 2:7. מקולום צימצם בסל ועבירה, קולשוב ענה לו בשלשה והרים את גאנט לדאנק גדול, 5:12. ג'יי.פי טוקוטו הכניס את ר"ג לקצב בהטבעה משלו ואסיסט למשעור, אלייז'ה פמברטון עלה טוב מהספסל עם שלשה, אבל מיילס וטוקוטו דאגו למהפך, 15:17. פמברטון המשיך את הפתיחה הטובה שלו והפך את התוצאה, יהל מלמד עם הבאזר מהפינה נתן לאורחים יתרון 20:21.

 
ג'ורדן כהן והראל דדון שמרו על ההובלה של ר"ג, אלא שוויליאמס נכנס לעניינים עם 4 נקודות בכורה בארץ ודאנק של פמברטון קבע 25:28. מקולום השווה בשלשה, קולשוב מיד ענה לו, וויליאמס המשיך את מגמת השיפור וגאנט עם שלשה, דאנק אדיר במגרש הפתוח וסל קל מריבאונד התקפה פתח פער דו-ספרתי, 30:42. ר"ג חזרה מפסק זמן עם שלשה של אריאל וקליעות עונשין של טוקוטו, מקולום סגר ריצת 1:9 בשלשה, אבל רון ציפר דייק מהפינה, 39:46. כהן השאיר את סרור להטבעה מרשימה, ציפר סחט פאול שלישי מאריאל, דייק ב-3 מ-3 מהקו ובסל נוסף שוב קבע פער דו-ספרתי, לפני שמקולום שלח את ר"ג להפסקה בפיגור 51:43.

 
סגל פתח את המחצית השנייה בשלשה וגאנט קלע בצבע, אבל סרור וכהן החזירו את האורחת לעניינים, 56:50. שרפילד שהיה שקט עד אז קלע סל ראשון בתוך הקשת אחרי 0 מ-6 לשתיים במחצית הראשונה וגם הוסיף אסיסטים לקולשוב ו-וויליאמס, מקולום צימק בסל ועבירה ושלשה של מיילס במעבר הורידה ל-63:58. סגל שוב קלע מבחוץ, סרור ואריאל שמרו על מרחק נגיעה אבל שתי שלשות של גאנט קבעו 65:72. מקולום חצה את רף 20 הנקודות, חואקין שוכמן עלה על הלוח בשלשה, אבל טוקוטו ומקולום הורידו ל-75:71 בסיום הרבע.

 
שרפילד עלה חם לרבע הרביעי עם שתי שלשות רצופות שפתחו פער דו-ספרתי, מיילס ניסה לעצור את המומנטום המקומי אבל גאנט ושוכמן ברחו ליתרון שיא, 74:89. מיילס קלע מבחוץ וביחד עם אריאל הוביל ריצת 0:9 – בין היתר אחרי טכנית לחובת קולשוב, 89:83. גאנט עצר את ניסיון החזרה בשלשה חשובה, אריאל החם מיד השיב לו ומקולום צימק ל-92:88 בלבד. מיילס חטף, טס לסל קל והוסיף עוד נקודה מהקו אחרי טכנית לחובת סגל, שכיפר על כך מיד בשלשה חשובה מהפינה, 91:95. חדירה גדולה של אריאל וקליעות עונשין של מקולום השוו את התוצאה בכניסה לדקה האחרונה, אבל קולשוב לקח אחריות עם שלשה גדולה, 95:98. טוקוטו החטיא פעמיים בצבע אבל לקח את הריבאונד וקלע 1 מ-2 מהקו, שרפילד הוריד את השעון אבל ביצע עבירת תוקף על אריאל, שמוליק ברנר ביקש פסק זמן לתכנון מהלך מנצח, מקולום חדר, סחט פאול חמישי מקולשוב עם 3.7 שניות על השעון אבל החטיא את הראשונה, החטיא את השנייה בכוונה, הכדור חזר אליו אבל הוא פיספס עם הבאזר ובאר שבע נשמה לרווחה, 96:98.

קלעים

 גאנט 26 (7-9 לשתיים, 4-5 לשלוש, 9 ריבאונדים), קולשוב 16 (4-5 לשלוש, 1-5 לשתיים), וויליאמס (4-6 מהשדה, 3-6 מהקו), סגל (3-4 לשלוש, 5 איבודים) ושרפילד (3-7 לשלוש, 1-8 לשתיים, 11 אסיסטים) 11 כ"א, פמברטון 9 (3-4 מהשדה), ציפר 8, שוכמן 5 (2-6 מהשדה), פריצקי 1. כן שותפו: איוריו ולוי.
 
 
שינוי על הקווים: אורן אהרוני יאמן את הקבוצה

שינוי על הקווים: אורן אהרוני יאמן את הקבוצה

הפסד באולם היובל

הפסד באולם היובל

הערב: יוצאים להרצליה

הערב: יוצאים להרצליה