תום מעיין מצטרף

17/08/2020

תום מעיין, ששיחק בשנה וחצי האחרונות בליגה הלאומית במכבי חיפה וקריית מוצקין, מצטרף לקבוצה ויחליף את עדי כהן סבן בעמדת הרכז המחליף. באר שבע, שתהיה קבוצתו הרביעית בליגת ווינר סל

הרכז תום מעיין מצטרף לקבוצה. מעיין בן ה-27, שמתנשא לגובה 1.86 מ', חוזר לליגת ווינר סל אחרי שנה וחצי בלאומית.

מעיין גדל במחלקת הנוער של הפועל גליל עליון ושיחק בהצטיינות בכל נבחרות ישראל הצעירות. בתחילת דרכו בבוגרים הוא שיחק באקדמיה הנחשבת של גראן קנאריה הספרדית, באוניברסיטת סיטון הול, בהפועל ירושלים במדיה היה שותף לזכייה באליפות היסטורית ובאליצור רמלה מהליגה הלאומית במסגרת חוק הכרטיס הכפול.

את הפריצה שלו הוא עשה במדי בני הרצליה, בה שיחק שלוש שנים. הוא פתח מצוין את עונתו הראשונה בקבוצה, דורג ראשון בליגה ביחס אסיסטים לאיבודים ובאסיסטים לדקה, אבל עוד לפני סיום הסיבוב הראשון קרע את הרצועה הצולבת וגמר את העונה. אחרי הליך שיקום ארוך ולא קל, הוא חזר לעצמו ובעונתו האחרונה בקבוצה שימש כרכז הפותח של הקבוצה ורשם ממוצעי שיא בקריירה של 4.7 נקודות ב-17.5 דקות, כשהוא מדייק ב-51% לשתיים וב-38% לשלוש.

בקיץ 2018 הוא עבר למכבי אשדוד וב-20 משחקים תרם 4.3 נקודות, 2.8 ריבאונדים ו-4.8 אסיסטים ב-23 דקות לערב. במהלך העונה הוא עבר למכבי חיפה והיה שותף לעלייתה בחזרה לליגת ווינר סל עם 3.2 נקודות ו-3.4 אסיסטים. בעונה החולפת הוא שיחק במכבי קריית מוצקין, בה רשם ממוצעים של 6.1 נקודות, 2.4 ריבאונדים, 4.9 אסיסטים ו-1.3 חטיפות, כשהוא מדייק ב-35% מעבר לקשת.

 

גביע ווינר: הפועל חיפה מגיעה לקונכייה

גביע ווינר: הפועל חיפה מגיעה לקונכייה

הכנה: פותחים ענה עם ניצחון

הכנה: פותחים ענה עם ניצחון

ראשון תחילה

ראשון תחילה