נוער: פברואר בהילוך גבוה

03/03/2020

נערים א' במרומי הטבלה, ילדים א' עם ניצחון חמישי ברציפות, וחודש של הרבה מאמצים, הצלחות ועבודה קשה בקבוצות הצעירות. קבלו את מצטייני פברואר במחלקת הנוער שלנו.

נוער על (אופיר ועקנין)

שני הפסדים קריטיים לקבוצת הנוער הבכירה שלנו, לרחובות ולחולון, פגעו בסיכויי ההישרדות שלה בליגה הבכירה. משחק הבית נגד חולון הסתיים בהפסד מינימאלי של 4 נקודות הפרש בלבד, ברחובות - הצמודה בטבלה, הפסידה הקבוצה בפער של 11 נקודות הפרש. לסיום העונה הסדירה נותרו שלושה משחקים, ולאחריהם יתקיימו משחקי הפלייאוף התחתון. נלחמים עד הרגע האחרון!

 

נערים א' (עמית רשף, גיא ירחימוביץ')

עוד חודש נהדר לקבוצת הנערים של עמית רשף וגיא ירחימוביץ', שרשמה חמישה נצחונות בחמישה משחקים, כולם בהפרש דו-ספרתי, וביססה את מקומה בראש טבלה הליגה.  את המשחק המרכזי של החודש, בכפר אורנים, ניצחו הנערים 82:61, באחד המגרשים הביתיים והקשים בליגה. הנערים נקלעו למחצית ראשונה צמודה, אך עלו בטירוף למחצית השניה כשעם ריצת 23-7 הכפילו את הפער והשיגו את הניצחון המיוחל. בחודש מרץ צפויה הקבוצה להתמודד נגד מכבי פתח תקווה בצמד משחקי חצי גמר גביע האיגוד, ולפגוש בליגה את ירושלים וגזר.

מצטייני החודש:

בהתקפה: ניצן אללוף.

בהגנה: נהר לב.

משתפר: עודד שגב.

ראויים לציון על עבודה קשה: יינון שלו ולוטם בוהדנה.

דבר המאמן: "חודש יציב וטוב של הקבוצה , פנינו קדימה לאתגר בחצי גמר גביע האיגוד ולהמשך המאבקים על האליפות והעלייה לליגה הלאומית. העובדה שטרם הפסדנו השנה אומנם נותנת לנו הרבה ביטחון אבל אסור לנו להסתפק בזה ואנחנו חייבים לאתגר את עצמנו כל הזמן ולשאוף גבוה יותר ברמה האישית וברמה הקבוצתית. גם במשחקים בהם אנחנו מראים עליונות על לוח התוצאות הקבוצה מקבלת משימות משנה לעמוד בהן בכדי להשתפר ולשאוף לשלמות".

 

נערים ב' לאומית (גיא ירחימוביץ')

ניצחון אחד ושלושה הפסדים לקבוצת הנערים של גיא ירחימוביץ' בחודש פברואר. הקבוצה הפסידה לגדרה, נס ציונה וברנר, אך השיגה ניצחון חשוב מאוד במודיעין (שניצחה בב"ש בסיבוב הראשון) במשחק הפכפך וצמוד שהסתיים ב- W חשוב בזכות הריכוז של השחקנים בדקות הסיום והדיוק באחוזי הקליעה מקו העונשין. בחודש הבא צפוים לקבוצה משחק בית נגד אשקלון ומשחקי חוץ נגד גן יבנה, יבנה ועומר.

מצטייני החודש:

בהתקפה: דביר שפירו.

בהגנה: מאור חודסון.

משתפר: מורן יזרסקי.

ראויים לציון על עבודה קשה: אדיר ודבקר וגלעד רוגובסקי.

דבר המאמן: "בתקופה האחרונה השתפרנו בעיקר בקצב ובאינטנסיביות. הקבוצה עובדת טוב ומשתפרת משבוע לשבוע, מצפה לנו חודש מאתגר".

 

 

נערות (יגאל קופרמן)

שני נצחונות והפסד לקבוצת הנערות של יגאל קופרמן בחודש פברואר, אחרי פגרה ארוכה ושגרת אימונים ארוכה אך פורה. במוקד, אירחה הקבוצה את מוליכת הטבלה מאשקלון באולמה הביתי בבית הספר "מענית". הנערות, עם לחץ על כל המגרש בהגנה ומשחק קבוצתי יוצא מן הכלל בהובלת הדר צדיק, נועם שמעי ופלג רבינוביץ' השאיר את המומנטום אדום. אשקלון העלתה הילוך במחצית השניה, ובהובלת הכוכבת הגדולה שלה - שנשמרה במחצית הראשונה ע"י נועם שמעי אך ניצלה את בעיית העבירות של האחרונה כי להשתלט על המשחק, העבירה את המומנטום לצד של אשקלון. עם זאת, הבנות הצליחו להשאר במשחק - שנשמר צמוד עד לסיום, בו רשמה הקבוצה האשקלונית נצחון ושמרה על מקומה בפסגת הטבלה.

במהלך החודש יובל חן, שלי מנביץ, אריאל אליהו ונועם שמעי נבחרו לייצג את המועדון ואת העיר באולימפייאדת הילדים הקרובה שתיערך בהונגריה. תנו לייק לבנות!

מצטיינות החודש:

בהתקפה: נועם שמעי.

בהגנה: נועם שמעי.

משתפרת: פלג רבינוביץ'.

ראויה לציון על עבודה קשה: יובל חן.

דבר המאמן: "התחלנו לעבוד על תרגילים חדשים ועל סטים של משחק חדשים. בתחילת השנה לקחת קצת זמן לבנות החדשות לעכל את העניין במיוחד עם החסימות והחוקים החדשים,  אבל עכשיו בסיבוב השני ההתקפות כבר נהיות חלקות ויש שטף של משחק .בחודש הבא נעבוד על טיפול בחסימות".

 

ילדים א' (גיא ירחימוביץ')

חודש נהדר לקבוצת הילדים של גיא ירחימוביץ', שרושמת שלושה נצחונות בשלושה משחקים. במשחק המרכזי של החודש, רשמה הקבוצה ניצחון גדול במזכרת בתיה במשחק בו הפגינה שליטה מהרגע הראשון. המקומיים אמנם הצליחו לתת פייט ולחזור מפיגור דו-ספרתי, אבל המומנטום שוב השתנה ברבע האחרון הרבה בזכות הההגנה הנהדרת של הילדים. בחודש מרץ צפויים לקבוצה ארבעה שחקים - באשדוד ובגן יבנה, ובבית נגד אשקלון ובאר טוביה.

מצטייני החודש:

בהתקפה: איתן להט.

בהגנה: שחר אילת.

משתפר: איתמר שיפרין.

ראויים לציון על עבודה קשה: ארטיום דובסוב ואורי בשירי.

דבר המאמן: "בתקופה האחרונה שמנו דגש על הגנה אישית וקבוצתית, במטרה להוריד את הנקודות של הקבוצה היריבה, הצלחנו לעמוד זאת בחודש האחרון, חשוב להמשיך ולהשתפר גם מול הקבוצות הטובות יותר".

 

 

ילדות (טל בקלו)

קבוצת הילדות של טל בקלו נהנתה מחודש רגוע ונטול משחקים, מה שסיפק לבנות לא מעט זמן להתאמן, ללמוד ולהתקדם באספקטים נוספים של משחקן. הבנות התמקדו החודש בשיפור התנועה בהתקפה, בחיתוכים, באגרסיביות ובריצה בקווים נכונים. ניכר שלאט לאט דברים מתחילים לעבוד בצורה חלקה יותר, והבנות מציגות שיפור נאה מאימון לאימון. הבנות מגיעות ונותנות מעצמן, משקיעות המון ומתחילות לראות שהעבודה הקשה משתלמת בסופו של דבר.
 
בחודש מרץ תחזור הקבוצה לשגרה עם ארבעה משחקי בית, נגד ירוחם, שדות נגב, רמת נגב וערבה.

מצטיינות החודש:

בהתקפה: אביב יעקובוביץ'.

משתפרת: אלין מכלוף, עם הרבה התמדה ועבודה קשה.

דבר המאמן: "בחודש האחרון המשכנו לעבוד על ההתקפה שלנו. עבודה על קליעה נכונה ויצירת מצבים מ- 1 על 1".

 

 

ילדים ב' (משה פנקר)

שלושה נצחונות בשלושה משחקים לקבוצת הילדים של משה פנקר בחודש פברואר. במוקד: ניצחון חוץ בהר חברון שהתאפיין בעיקר ביכולת הגנתית מצוינת שהביאה לא אחת את היריבים לסוף שעון 24 השניות. דווקא בצד ההתקפי קבוצתו של פנקר פחות הצליחה להגיע ליידי ביטוי, התקשתה לנצל את איבודי היריבה כדי לצאת למתפרצות קלות, ולא הצליחה לייצר מצבי קליעה במשחק העומד. בחודש הבא צפויים לקבוצה ארבעה משחקים, בהם דרבי נגד קבוצת הילדים המקבילה.
 
הקבוצה קיימה ערב גיבוש בו שיחקו הילדים בלייזר-סיטי ובבאולינג.

מצטייני החודש:

בהתקפה: איתן זקס שיפר את השימוש ביד שמאל שלו בחדירה ובקליעה. 

בהגנה: יובל חגאי בעמידה נכונה על המגרש ובלחץ שהוא מפעיל על הכדור.

משתפר: אסף בלום שחקן קבוצתי, ממשומע שמשתפר בהגנה ובהתקפה.

ראויים לציון על עבודה קשה: עומרי סהר, איתי דוד, אורי מלכה - שחקנים מובילים בקבוצה שמקדימים לכל אימון ומתאמנים בקצב שמרים את רמת האימון.

דבר המאמן: "התוכניות קדימה הן להביא את השחקנים לרמה של ליגה ילדים לאומית. כרגע אנחנו לא שם מבחינת קצב המשחק והמשחק הקבוצתי. נצטרך לשחק מהר יותר ולמצוא את הסל במסירות כאשר יותר שחקנים שותפים במשחק ההתקפה".

 

קט-סל בנות (יגאל קופרמן)

ניצחון והפסד לקבוצת הקט-סל של יגאל קופרמן בחודש פברואר. במשחק המרכזי של החודש, התארחו הבנות באולמה הביתי של הפועל רמת נגב בסגל חסר, ללא 3 שחקניות מפתח, מה שנתן ללא מעט בנות אחרות את ההזדמנות לעלות לפרקט לדקות משמעותיות, לתת מעצמן הרבה יותר ולבוא ליידי ביטוי בשני צידי המגרש. פתיחת המשחק הייתה צמודה והיתרון נע מצד לצד. שחקניותיו של קופרמן הציגו יכולת נהדרת בהגנה ויישמו היטב את מה שלמדו באימונים האחרונים. דווקא בדקות הסיום היו אלו המארחות שהגבירו את הקצב וסיימו את המשחק כשידיהן על העליונה. על אף תוצאת הסיום, הבנות היו מרוצות מהאופן בו התפתח המשחק ומהתנהלותן לאורכו.

כמו כן, במהלך החודש השתתפו הבנות בהפנינג כדורסל באולם נאות לון יחד עם קבוצות הבנות האחרות במחלקת הנוער ובהשתתפותם של שחקני קבוצת הבוגרים. לפעילויות תחרותיות והפעלות. היה מדהים, כרגיל.

מצטיינות החודש:

בהתקפה: נועה בן שימול. נועה ממשיכה להרשים עם הרבה עבודה הקשה וגורמת לשאר הבנות בקבוצה להיות טובות יותר. כצ'ופר היא מתאמנת גם עם הילדות של טל.

בהגנה: דניאלה בננסון. דניאלה ממשיכה עם העבודה ומתאמנת גם בזמנה הפנוי עם אבא שלה ורואים את התוצאות, כמו נועה - מתאמנת גם היא עם הילדות של טל.

משתפרת: נטלי פופצר.

ראויה לציון על עבודה קשה: נועה שלום.

דבר המאמן: "החודש עבדנו על סיומות של רוורס-לייאפ והמשכנו לעבוד על טכניקת זריקה נכונה.אנחנו ממשיכים לעבוד ולהגדיל את סט הכלים של השחקניות לייצר מצבים במשחק של 1 על 1".

 

קט-סל א' לון (ארנון בורנשטיין)

קבוצת הקט-סל של ארנון בורנשטיין קיימה משחק אחד בחודש האחרון, בדימונה, והשיגה בו ניצחון נוסף. הקבוצה הייתה אמורה לקיים משחק נוסף, נגד גבעות בר, אף מאחר וזו נסגרה "הסתפקה" במשחק אימון נגד קבוצת הקט-סל המקבילה של אופיר ועקנין. שחקניו של בורנשטיין ניצלו את המשחק נגד גימונה - אותם כבר ניצחו 3 פעמים בשנתיים האחרונות - לתרגול מערכי האימונים האחרונים בהגנה ובהתקפה. דימונה נתנה פייט נאה, אך עבודה קבוצתית טובה הבטיחה לקבוצה את הניצחון בסופו של דבר. בחודש מרץ צפויה לקבוצה פגרה ארוכה, אותה ינצלו בקבוצה לעבוד על דברים חדשים ולחזק את נקודות התורפה.

מצטייני החודש:

בהתקפה: מעוז מדקר. מעוז שחקן עם יסודות מצויינים! מהכדרור דרך המסירה ועד הקליעה. מעוז מגיע לכל האימונים ומשקיע הן בפן המקצועי ון בפן החברתי כשאר הוא מקפיד לעודד את חבריו. אין ספק שאספקט הבולט ביותר במשחקו של מעוז הוא ראיית המשחק ועל פיה יכולת המסירה היצירתית שמוצאת את חבריו לקבוצה במצבים מצויינים. 

בהגנה: איתן לוי. איתן שחקן שמביא את כולו למשחק ולא רק בצד ההתקפי. איתן שחקן פיזי  שאוהב לעבוד קשה. הוא מתקשר עם חבריו לקבוצה בשני צידי המגרש ומבצע הגנה טובה על הכדור ועל שחקן ללא הכדור. 

משתפר: איתי שרון. איתי שרון הוא הצעיר בחבורה ובתקופה האחרונה הוא נותן קפיצת מדרגה משמעותית ביכולותיו. לאורך כל העונה איתי משקיע ומגיע לכל האימונים אך ניכר כי לאחרונה הוא מרוכז, מקשיב ומייסם את הפידבק שמקבל, בנוסף איתי העלה באופן משמעותי את רמת האגרסיביות איתה הוא משחק, דבר שמביא אותו למקומות חדשים.

דבר המאמן: "אנחנו מפגינים שיפור מתמיד ביכולות ההגנה ובכושר הגופני מה שמאפשר לנו לרוץ יותר ומהר יותר. בחודש הקרוב נתמקד בהגנת היחיד והקבוצתית שלנו והתנועה שלנו ללא כדור בהתקפה".

 

 

קט-סל א' רמות (אופיר ועקנין)

שני נצחונות בשני משחקים לקבוצת הקט-סל של אופיר ועקנין בחודש פברואר. למשחק המרכזי של החודש, בבית נגד הר חברון, הגיעה הקבוצה עם יתרון נאה מהמפגש הראשון - ניצחון 34:22 שהושג הודות ליכולת הגנתית מצוינת. במשחק הזה ההגנה אמנם עבדה טוב פחות (הקבוצה ספגה 38 נקודות) והמשחק היה צמוד עד הסוף. בחמישית האחרונה פתחו שחקניו של ועקנין פער של 7 נקודות, הר חברון חזרה, אולם איתי ודבקר עם שלשה חשובה העלה ל- 40:36 וניצח את המשחק.

 
בהמשך החודש נפגשה הקבוצה לערב אימון וידאו ופעילות גיבוש קבוצתית בלייזר-טג.
 
 

קט-סל ב' (יהב חדד)

ארבעה נצחונות בארבעה משחקים לקבוצת הקט-סל של יהב חדש בחודש האחרון. המשחק שחתם את הסיבוב הראשון היה נגד הקבוצה החזרה של להבים. אחרי שתי חמישיות צמודות, השחקנים השתחררו, צברו ביטחון והגיעו להפרש שיא של 26 נקודות. הקבוצה הוכיחה שכשהיא מציגה הגנה קשוחה ומשחק קבוצתי קשה מאוד לתקוף מולה. לצד זאת הציגה הקבוצה נצחונות גם על ירוחם, הר חברון ומיתר. בחודש הבא תתארח הקבוצה בעומר ותארח את בני שמעון.
 
במהלך החודש התקיימה תחרות קליעות - הורים וילדים, במהלכה התקיים משחק מהנה של ההורים נגד ילדיהם. רוצים לנחש מי ניצח?

מצטייני החודש:

בהתקפה: אריאל הללי - משתפר בריכוז המשחק ומחלק אסיסטים יפים לחברים, סתיו סודילובסקי - שמתגלה ככוח מתחת לסל ובקליעות מחצי מרחק.

בהגנה: מרום אשר שהעלה את רמת הקשיחות בהגנה ועמית לי פז שמנצל את גובהו לשנות זריקות ולקיחת ריבאונדים.

משתפר: אילן מולוצ'ניקוב שהעלה את היכולת ההתקפית וההגנתית.

ראויים לציון על עבודה קשה: ניר ציזין ודן סולודקין שכל אימון עובדים קשה ומשפרים את המשחק שלהם.

דבר המאמן: "שיפור ההגנה והגיבוש של כל הקבוצה הביאו לכך שמשחקים קשים על הנייר, הפכו להיות קלים, כשכולם שותפים מלאים בהצלחה. גאה בשחקנים על השיפור המתמיד".

 

 

קט-סל ב' (משה פנקר)

שני הפסדים לקבוצת הקט-סל של משה פנקר בחודש פברואר, ללהבים ולעומר. שני המשחקים היו צמודים לכל אורכם. המשחק בלהבים הסתיים בתום מותחן גדול, והתעלה לרמה גבוהה ביחס למצופה לגיל זה. בחודש מרץ תקיים הקבוצה שלושה משחקים, נגד רמת נגב, עומר והר חברון.

מצטייני החודש:

בהגנה: אלון שני.

משתפרים: אילאי אזולאי, יובל נב.

ראויים לציון על עבודה קשה: כל שחקני הקבוצה שמגיעים לכל האימונים ומתאמנים במלוא הרצינות.

דבר המאמן: "הקבוצה ממשיכה להתגבש. השחקנים מבינים את דרישות המאמן למשחק הקבוצתי וממשיכים להתפתח ביכולות האישיות. בחודש הבא הייתי רוצה לראות שהשחקנים יותר מבינים מתי נכון לייצר מצבים ביכולות אישיות ומתי עדיף לשחק תן ולך".

 

 

ראשונים לקרב

ראשונים לקרב

הפסד בכתום

הפסד בכתום

שלשת ביטחון

שלשת ביטחון