ניצחון לגלבוע בנגב

16/02/2020

התחיל קשה, המשיך צמוד, והסתיים בהפסד מתסכל לגלבוע גליל 85:81. במוצאי השבת הבאה: משחק סופר חשוב נגד מכבי אשדוד בקונכייה (צילום: לירון מולדובן).

"אנחנו בתוך שנה קשה, אבל נמצא את הדרך להתמודד", סיכם מאמן הקבוצה רמי הדר במסיבת העיתונאים. "אפשר לומר שאנחנו בתקופה פחות טובה מאז הניצחון על הפועל ת"א, לכל קבוצה יש תקופות כאלו, אבל אני בטוח שנשרוד אותה בזכות האנשים הטובים שיש לי בקבוצה".

ההפסד לגלבוע / גליל הערב אמנם לא "היה בתכניות". בור גדול שנפער במחצית הראשונה היה גדול מידי לכיסוי למרות היכולת הטובה במחצית השניה והחזרה ממינוס 16 לשוויון, והעיניים כעת נשואות למשחק הבית הסופר חשוב נגד מכבי אשדוד במוצאי השבת הבאה, ה- 29.02, שעשוי להיות מאוד משמעותי במאבקי התחתית בטבלת הליגה. סטיב זאק ודשון באטלר אמנם הגיעו למספרים הקבועים שלהם, אבל משחק חלש של טי.ג'יי וויליאמס ואחוזי קליעה לא טובים מקו העונשין היו בעוכריה של הקבוצה הערב.

עמית גרשון, שחקנה של גלבוע / גליל ששיחק במדי ב"ש בשנתיים שעברו, קיבל זר פרחים ממנכ"ל הקבוצה, תומר ירון, בפתיחת המשחק.


המנכ"ל ירון מעניק פרחים לגרשון (צילום: לירון מולדובן)

מהלך המשחק

באר שבע פתחה בחמישייה עם טי.ג'יי וויליאמס, ספנסר וייס, ג'ון פטרוסלי, דאשון באטלר וסטיב זאק, גלבוע עם יפתח זיו, אדגר סוסה, ג'מאר גאלי, מייקל יאנג ועידו פליישר. האורחים לא ספגו אף נקודה בשלוש הדקות הראשונות ואסיסטים של יאנג לפליישר וגאלי קבעו 0:4. באטלר העלה את המקומיים על הלוח עם שלשה וזאק תרם דאנק, אבל בצד השני יאנג התחיל לקלוע בעצמו ושמר על הפער, 5:9. פטרוסלי ובאטלר חיממו ידיות וזאק העניק לבאר שבע יתרון ראשון, אלא שיאנג הנהדר המשיך לעשות ככל העולה על רוחו וחמש מהירות של ג'ארוויס ורנאדו קבעו 16:23 לגלבוע. עמית שמחון מיזער נזקים בשני סלים רצופים, גיל בני עלה על הלוח בצד השני ובסיום הרבע 20:25 לאורחים.

ורנאדו היה האיש של תחילת הרבע השני עם שני סלים ואסיסט ליאנג, וייס ניסה לצמק בשלשה אבל ורנאדו בלט גם בהגנה, בני פתח פער דו-ספרתי וביחד עם סוסה ברח ליתרון שיא, 23:38. זאק ופטרוסלי עצרו את כדור השלג זמנית, אך רק עד שסוסה חזר לצלוף מבחוץ והגדיל ל-28:42. פטרוסלי החזיק את באר שבע במרחק סביר ושמחון תרם שלשה, יאנג בצד השני הגיע כבר ל-17 נקודות עם דאנק שקבע 35:47. רצף קליעות עונשין של גאלי ויאנג שלחו את גלבוע צוהלת ושמחה לחדר ההלבשה ביתרון 35:51.

באר שבע לא ספגה נקודה במשך כמעט שלוש דקות ופטרוסלי קצת נגס בפער, אלא שאז הגיעה שלשה חשובה של יותם חנוכי וקליעות עונשין של זיו שהחזירו את הפער ל-40:56. וויליאמס קלע את הסל השני שלו במשחק, זאק תיקן החטאה אחרי עוד ריבאונד התקפה ושלשה של וייס שלחה את ליאור ליובין לפסק זמן, 47:57. וויליאמס הוריד לחד-ספרתי מהקו, אבל באר שבע פספסה מספר הזדמנויות להתקרב עוד וחנוכי קטע ריצת 1:8 עם סל חשוב נוסף, 48:59. הקצב קצת נרגע, שתי הקבוצות צעדו שוב ושוב לקו ושלשה של בני הגדילה ל-52:66. סל של זאק וחסימה של עדי כהן סבן סגרו את הרבע בפיגור סביר מבחינת באר שבע, 66:54.

כהן סבן קלע את הסל הראשון של הרבע הרביעי, זיו ספג טכנית ושלשה של וייס צימקה ל-66:60 בלבד. יאנג סחט עבירה בניסיון שלשה וקלע 2 מ-3 מהקו, באטלר הקפיץ את הקהל המקומי בצליפה מבחוץ אבל גאלי דייק מהקו והטבעה של ורנאדו הגדילה ל-64:72. באטלר קלע 5 נקודות רצופות והביא את המארחים למרחק פוזשן, זאק הוסיף עוד אחת מהקו, 72:70 באמצע הרבע. זאק כבר השווה, יאנג הגיב בסל ועבירה ועם עוד שתי קליעות עונשין קבע 73:77. כהן סבן השאיר את באר שבע קרובה, יאנג קלע עוד 2 מהקו, 75:79. שמחון סחט עבירה בניסיון מבחוץ וקלע 2 מ-3 מהקו, גלבוע לקחה שני ריבאונדים בהתקפה ובזבזה שניות יקרות, אבל סוסה וגאלי לא מצאו את הטבעת. באר שבע קיבלה הזדמנות להפוך או להשוות, אבל שמחון החטיא וסוסה הגדיל ל-77:81 מהקו, 16 שניות לסיום. שמחון קלע סל מהיר ושלח את ליובין לפסק זמן, גאלי נשלח לקו ובקור רוח הכפיל את היתרון, 79:83. וויליאמס קלע סל מהיר, גאלי שוב דייק פעמיים מהקו וגלבוע חגגה ניצחון חשוב, 81:85.

קולעי הנקודות:

סטיב זאק 19 (5-8 מהשדה, 9-14 מהקו, 7 ריבאונדים, 6 אסיסטים), דשון באטלר 16 (4-5 לשלוש, 6 ריבאונדים, 9 אסיסטים), ג'ון פטרוסלי 12 (5-10 מהשדה), ספנסר וייס (3-6 לשלוש, 6 ריבאונדים) ועמית שמחון (1-5 לשלוש) 11 כ"א, טי.ג'יי וויליאמס 7 (3-15 מהשדה, 5 אסיסטים, 4 איבודים), עדי כהן סבן 5 (1-4 מהקו). כן שותפו: עמית זיס ובן אלטיט.

ראשונים לקרב

ראשונים לקרב

הפסד בכתום

הפסד בכתום

נוער: פברואר בהילוך גבוה

נוער: פברואר בהילוך גבוה