"שמחים לתרום מהזמן שלנו למען הקהילה"

05/02/2020

עדי כהן סבן ועמית זיס מהפועל "אלטשולר שחם" באר שבע השתתפו בפעילות של "מנהיגות קולעת": "כיף לראות תוכניות כאלו" (צילומים: חן אזרן)

היכל הקונכיה בבאר שבע אירח אתמול (שלישי) טורניר חגיגי של מחוז דרום בתוכנית החינוכית "מנהיגות קולעת". אל הטורניר הגיעו הקבוצות המשתתפות בתוכנית מבתי ספר ומרכזים קהילתיים בקריית גת, באר שבע, קריית עקרון ומעלה אדומים.

אורחים מיוחדים באירוע היו שחקני הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע מליגת ווינר סל, עדי כהן סבן ועמית זיס, אשר שוחחו עם הנערים המשתתפים וסיפרו להם על הדרך הקשה אותה עברו בדרך להיות כדורסלנים מקצוענים, על חשיבות ההתמדה והמשמעת ועוד. לאחר מכן התפנו להצטלם עם כל החניכים.

"שמחנו מאוד להגיע לטורניר 'מנהיגות קולעת' ולפגוש את כל הנערים הנפלאים", אמר כהן סבן, "כיף גדול לראות תוכניות כאלו שמאפשרות לכל נער וילד לשחק כדורסל ושמות דגש גם על החינוך והערכים. אנחנו תמיד שמחים לתרום מזמננו למען הקהילה, ואם אפשר לעשות את זה באולם הביתי שלנו, אז זה בכלל טוב".

לירן ג׳רסי, מנכ"ל עמותת "מנהיגות קולעת": "כיף גדול שניתנה לנו האפשרות לתת לנערים שלנו הזדמנות לפגוש שחקנים מליגת העל, שעשויים להוות השראה ולהגביר אצלם את השאפתנות, המוטיבציה וההתמדה. זו הזדמנות להודות להפועל באר שבע וכמובן לעיריית באר שבע וחברת 'כיוונים' שאיפשרו את קיום האירוע המרגש".

"מנהיגות קולעת" היא תוכנית חינוכית אשר נועדה להקנות ערכים ולפתח יכולות מנהיגות בקרב נערים מהפריפריה החברתית של ישראל, באמצעות אימוני כדורסל, טורנירים ופעילות חינוכית. במסגרת הפרויקט מושם דגש על שילוב של נערים מהעדה האתיופית בקבוצות השונות, במסגרת המאמץ לשילובם בחברה הישראלית הכללית. בשנת הפעילות תש"פ, השנה השלישית של התוכנית, ישתתפו בתכנית "מנהיגות קולעת" בישראל כ- 270 נערים ונערות ב-18 קבוצות לגילי 13-16 בכל רחבי ישראל.

התכנית פועלת בשיתוף עם איגוד הכדורסל בישראל ובתמיכה של משפחת האריס מניו-יורק, בעלי קבוצת פילדלפיה 76ers.


צילומים: חן אזרן

ראשונים לקרב

ראשונים לקרב

הפסד בכתום

הפסד בכתום

נוער: פברואר בהילוך גבוה

נוער: פברואר בהילוך גבוה