הפסד ברוממה

13/01/2020

ערב קליעה לא טוב ויתרון מהיר של מכבי חיפה סידרו לקבוצה המקומית ניצחון 95:80. ביום שישי: מארחים בהיכל הקונכייה את הפועל ת"א (צילום: חן אזרן).

ערב קליעה פחות טוב של האדומים ו- 7 נקודות בודדות מהספסל לא הספיקו מול מכבי חיפה שהשיגה ניצחון ביתי רביעי ברציפות והתבססה בחלק העליון של הטבלה. וויליאמס ופטרוסלי שוב סיימו כקלעים המובילים, סטיב זאק המשיך לשמור על יציבות, אבל 6/28 מחוץ לקשת הם מעט מידי מכדי להשיג ניצחון חוץ. ביום שישי הקרוב (14:00) חוזרים לקונכייה למשחק חשוב נגד הפועל ת"א.

 

מהלך המשחק

חיפה פתחה בחמישייה עם גרגורי ורגאס, ג'יימס יאנג, סקוט סאגס, רומן סורקין ונסטור קולמנארס, באר שבע עם טי.ג'יי וויליאמס, עמית שמחון, ג'ון פטרוסלי, דאשון באטלר וסטיב זאק. סורקין ויאנג התחילו עם סלים קלים, פטרוסלי וזאק צימקו בעזרת ריבאונדים בהתקפה אבל יאנג בשלשה קבע 4:8. טכנית לחובת דניאל סאואנה סייעה לוויליאמס להשוות, יאנג תיקן החטאה של עצמו ושלח את סורקין לדאנק במתפרצת, 8:12. באטלר עלה על הלוח והטבעה של פטרוסלי נתנה לאדומים יתרון ראשון, אלא שיאנג הלוהט הגיע כבר ל-14 נקודות ו-ווילי וורקמן קלע ליי אפ אחרי הטעיה גדולה, שלשה של באטלר הורידה ל-23:19.

 

המחליפים של חיפה השתלבו יפה מאוד, כאשר יונתן מור קבר שתי שלשות ומייקל בריסקר צלף את הראשונה שלו בירוק, 21:32. זאק ניסה לצמק, רמי הדר ספג עבירה טכנית והצמד ורגאס את קולמנארס הגדיל ל-23:36. הירוקים נעלו את הסל, אמיתי עלה על הלוח גם כן ושלשה שנייה של בריסקר קבעה כבר 26:44. באטלר ניסה לעצור את הסחף, וורקמן ו-ורגאס סגרו מחצית נפלאה של המארחים ביתרון 29:48.

 

למחצית השנייה עלתה באר שבע נחושה ובעיקר מדויקת יותר. וויליאמס ופטרוסלי צלפו מבחוץ, פרט להתקפה גם ההגנה נראתה טוב יותר וזאק הוריד ל-54:41. ורגאס ובעיקר סאגס העירו את הירוקים בהתקפה, אבל האדומים כבר נכנסו לקצב ובהובלת וויליאמס ובאטלר התקרבו עד חד-ספרתי, 61:53. בריסקר קבר שלשה חשובה שהחזירה את המומנטום, ורגאס הוסיף אחת משלו ויאנג מהקו סגר את הרבע ביתרון 57:70.

 

דאנק של קולמנארס המשיך את הבריחה, וורקמן ויאנג דייקו מהקו ורמי הדר ביקש פסק זמן כדי לעצור ריצת 0:9 בפיגור 76:57. באטלר קלע נקודת עונשין ששברה בצורת של שלוש דקות, יאנג הגיב בשלשה אבל פטרוסלי בשני סלים רצופים אותת שהאדומים לא מוותרים, 79:62. סאגס בשתי חדירות מוצלחות עצר את מגמת ההתקרבות, זאק ענה בשני סלים משלו אבל בריסקר בסל ראשון בתוך הקשת קבע 66:85. באטלר ושמחון המשיכו להילחם, בן אלטיט קלע בצבע ובאר שבע הורידה ל-89:76. סאגס המשיך את הרבע הרביעי המוצלח שלו ודאג לשמור על מרחק ביטחון, סאואנה העניק זמן תשואות לכוכבי הניצחון ובסיום 80:95 לירוקים.

 

קולעי הנקודות:

טי.ג'יי וויליאמס וג'ון פטרוסלי (6 ריבאונדים, 3 חטיפות) 18 כ"א, דאשון באטלר 17(6 ריבאונדים), סטיב זאק 15 (7 ריבאונדים), עמית שמחון 5, עדי כהן סבן 4, בן אלטיט 3. כן שיחקו: ספנסר וייס (8 ריבאונדים, 4 חטיפות), עמית זיס וחן קראוניק.

הפסד ראשון בעין שרה

הפסד ראשון בעין שרה

מחר: נוסעים לנהריה

מחר: נוסעים לנהריה

צפו: שמחון ובאטלר רותחים מעבר לקשת

צפו: שמחון ובאטלר רותחים מעבר לקשת