ניצחון דרמטי באילת

06/01/2020

רבע ראשון ענק ויתרון של 20 נקודות הפרש לא מנעו מהפועל אילת לחזור למשחק, אבל רבע אחרון נהדר של ג'ון פטרוסלי, שקלע 5 נקודות גדולות במאני טיים, סידר לנו ניצחון חוץ חשוב באילת - 92:87. בשבוע הבא - נוסעים לחיפה (צילום: רז גליל).

זה אולי לא נגמר כמו שזה התחיל, אבל גם דרמות הן נהדרות כשהן מסתיימות בצבע הנכון. יכולת נהדרת ברבע הראשון ויתרון שיא של 20 נקודות אולי נתנו את התחושה שהפעם זה יהיה קל יותר, אבל הפועל אילת בקאמבק משלה חזרה לעניינים ואף נטלה את היתרון ברבע האחרון. טי.ג'יי וויליאמס חזר לשחק אחרי שנעדר משלושת המשחקים האחרונים בשל פציעה והיה יוצא מן הכלל, גם עדי כהן סבן, דשון באלטר וסטיב זאק הציגו דקות נהדרות, אבל מעל כולם היה זה ג'ון פטרוסלי עם שני מהלכי מאני-טיים גדולים - שלשה שקבעה שוויון 87 אחרי יתרון 3 של אילת, וסל גדול מריבאונד התקפה שהחזיר את היתרון, דקה לסיום המשחק. בשבוע הבא נוסעים לחיפה להביא את השישי.

 

מהלך המשחק

אילת פתחה בחמישייה עם זיו בן צבי, רייבונטה רייס, רפי מנקו, קיוון דבנפורט ואריק תומפסון, באר שבע עם טי.ג'יי וויליאמס, ספנסר וייס, ג'ון פטרוסלי, דאשון באטלר וסטיב זאק. וויליאמס קלע כבר בהתקפה הראשונה שלו אחרי שבועיים בחוץ, רייס ומנקו נתנו למארחת את היתרון אבל וויליאמס הפך, 5:7. האדומים שמרו מצוין ויצאו יפה להתקפות מעבר בהובלת וויליאמס, באטלר ופטרוסלי צלפו גם הם מבחוץ ושלחו את אריק אלפסי לפסק זמן בפיגור דו-ספרתי, 17:7. אבי בן שימול עלה מהספסל ומיד קלע סל ראשון, לאחר מכן הוא גם הרים את תומפסון לאלי הופ אבל וייס רק הגדיל את הפער בצד השני, 11:24. דבנפורט קלע סל ראשון, האדומים לא התרשמו ועם שלשה של עדי כהן סבן וסל נוסף של וויליאמס שהגיע ל-10 נקודות ללא החטאה, ברחו ליתרון 13:30 בסוף הרבע.


וויליאמס. רבע ראשון גדול (צילום: רז גליל)

כהן סבן, שערב המשחק עמד על ארבע שלשות בסיבוב וקצת, קבר שלשה שנייה, עמית שמחון עלה על הלוח גם כן ולמרות ניסיונות צמצום של דבנפורט ורייס שהיו המוציאים העיקריים לפועל בהתקפת המארחת, קבע פטרוסלי תוצאה כפולה, 20:40. בן שימול העיר את המארחת עם אלי הופ לדבנפורט ושלשה, יהונתן שולדבראנד נכנס גם הוא לקצב וקליעות עונשין של מנקו חתמו ריצת 0:12 שהורידה ל-47:40 בלבד. באטלר קטע בצורת באדום עם שלשה חשובה שנתנה לבאר שבע יתרון 40:50 בהפסקה.


כהן סבן. עלה חם מהספסל (צילום: רז גליל)

וויליאמס שמר על 100% מהשדה, תומפסון ודבנפורט ניסו לצמק אבל באטלר קבע 44:56. מנקו קלע מחצי מרחק ודבנפורט ריחף לדאנק של המחזור במתפרצת, אבל וויליאמס הרגיע את הקהל המקומי בסל חשוב, זאק הרשים בשני צידי המגרש וביחד עם באטלר הגדיל ל-49:62. בן שימול קלע 5 נקודות רצופות ונכנס לרשימת 100 הקלעים הגדולים בליגה אי פעם, בן אייזנהארט ופטרוסלי שמרו על פער דו-ספרתי, 56:66. תומפסון קלע שני סלים בצבע וג'ף גריי קבר שלשה, באטלר קלע מהקו והוסיף שלשה, 65:71 לפני הרבע האחרון.


אילת לא ספגה אף נקודה בשלוש הדקות הראשונות של הרבע הרביעי ובהובלת בן שימול מחקה את כל ההפרש, 73:73. באר שבע חזרה מפסק זמן עם דאנק של זאק, דבנפורט השיב בהטבעה משלו ושלשה של שולדבראנד קבעה יתרון ראשון למארחת, 75:78. פטרוסלי וזאק החזירו את היתרון, רייס ענה בשלשה וזאק הוריד מהקו ל-81:80. דבנפורט המשיך את המומנטום בסל ועבירה, פטרוסלי לקח ריבאונד התקפה חשוב ודייק פעמיים מהקו, מנקו קלע סל חשוב אבל זאק שמר את באר שבע קרובה, 85:84. רייס קלע 2 מ-2 מהקו, שלשה של פטרוסלי השוותה ל-87:87, דקה ורבע לסיום. בן שימול ומנקו החטיאו, וויליאמס פספס מחצי מרחק וזאק הצליח להשיג ריבאונד התקפה חשוב, 28 שניות לסיום. וויליאמס נחסם מתחת לסל, באטלר פספס מבחוץ ופטרוסלי בסל ועבירה אחרי ריבאונד התקפה נוסף קבע 87:90, 19 שניות לסיום. רייס ניסה שלשה קשה שנעצרה בטבעת וכהן סבן סגר עניין מהקו, 87:92 בסיום.


זאק. עבודה גדולה בצבע במאני טיים (צילום: רז גליל)

 

קלעים

ג'ון פטרוסלי 21 (12 ברבע הרביעי, 3-5 לשלוש, 7 ריבאונדים), דשון באטלר 18 (4-7 לשלוש, 2-7 לשתיים), טי.ג'יי וויליאמס 16 (7-14 מהשדה), סטיב זאק 14 (5-7 מהשדה, 4-8 מהקו, 6 ריבאונדים, 6 אסיסטים), ספנסר וייס (2-7 לשלוש, 4 אסיסטים) ועדי כהן סבן 10 כ"א, עמית שמחון 2, בן אייזנהארט 1. כן שותפו: עמית זיס ובן אלטיט.


האדומים מודים לקהל שהגיע איתם לאילת (צילום: רז גליל)

הפסד ראשון בעין שרה

הפסד ראשון בעין שרה

מחר: נוסעים לנהריה

מחר: נוסעים לנהריה

צפו: שמחון ובאטלר רותחים מעבר לקשת

צפו: שמחון ובאטלר רותחים מעבר לקשת